Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim çok zayıf

KediShifu
KediShifu

247 Puan

Merhaba, kedim scottish straight longhair, bana geldiginde 2,5 aylıktı. Geliş kilosunu bilmiyorum. Bugün 3 aylık olması üzerine veterinere gittik. 600 gr geldi, veteriner çok çok zayıf olduğunu söyledi.
Advance kitten mama kullanıyorum ve schesir, nutri feline, gimcat yaş mamalarıyla karıştırarak veriyorum. Günde 1 cm gimcat kitten protein malt veriyorum. Günde 3 adette gimcat kitten protein tabletinden veriyorum. 2 haftadır bu şekilde besleniyordu.
Kilo alması için başka ne yapabilirim?12 CEVAP

LadyAndCat
LadyAndCat

120793

GimCat
Anne sütü toz karışım mamayı yaş mamayla karıştırarak besleyebilirsiniz.


Natkarat
Natkarat

10732

Küçüklüğünde ben nd kittenla besliyordum. Oldukça iyi yiyordu ve yapısı iyiydi. Kilodan ziyade kas yapıyordu hatta. Bütçeniz elveriyorsa acana ya da orijen alın derim. İyi mamayla birlikte bol bol oyun oynatırsanız yeme sıklığı da düzelecektir.


LadyAndCat
LadyAndCat

120793

Beaphar’ında aynı ürünü var o da olabilir. Anne sütü takviyesi yapabilirsiniz.


Natkarat
Natkarat

10732

Birde unutmuşum öğünlerini günde tek veriyorsanız akşam vermeye özen gösterin. Daha hızlı dönüş alırsınız.


KediShifu
KediShifu

247

Teşekkür ederim hepinize, anne sütünü bir deneyeyim. Ondan da fayda almazsam nd kitten ve advance kitteni karistirip versem yer mi acaba?


KediShifu
KediShifu

247

Acana veya orijen de deneyebilirim, hangisinin daha iyi olduğunu araştırayım :)


TATA4242
TATA4242

14549

Nd veya Orijenin kitten mamalarını deneyin.yaş mamasına özen gösterin,tüy dökülmesi,hareketsizlik var ise vitamin kullanın ama yok ise ek vitamine gerek yok sürekli kullanmak iyi değil.Tam mama kullanılıyorsa ve yaş mama veriliyorsa vitamin fazla gelir.yaş mama olarak Nd balıklı versiyonları özellikle kalamarlı olan fiyat ve performans olarak iyi iştahını arttırır ve ek olarak iştah arttırmak için,omega 3 Mutamin Organics gibi gıda takviyeleri kullanılabilir,mama ve yaş mamalarda omega 3 oranı çok az.Krilom,Ocean,New Life,Carlson vb İfos güvencesi olan insan ürünleri şırınga yardımıyla yaş mamasına karıştırılabilir.Ama bu ürünlerin yavruya fazla geleceğinden Mutamin daha iyi bir seçenek.İştah için vitamin gereksiz,zaten sağlıklı mamalar ile besleniyorsa,yarar değil zarar sağlar.Hiç birşey doğalı gibi değil,insanlarca üretiliyorlar sonuçda.Sindirim kolaylığı için Nd kalamarlı mama tek başına yeterli olur ama probioticde(natur marka)ek olarak kullanabilirsiniz.


TATA4242
TATA4242

14549

Özet olarak,En iyi tavsiyem Orijen kitten ve Nd kalamar karidesli yaş mama ve Mutamin Organics olur.İştahı açılacaktır.
Probiotic Natur marka ile sindirimi destekleyebilirsiniz.Yediklerinden maksimum yararı almasında yardımcı olur.


onurtemiz
onurtemiz

115622

yaş mamayı haftada ikiye çıkartın. Proplan kitten kilo aldırıyor diyorlar hep
Acana Grasslands ağır gelmez ise ona geçin o çok üstün
ND Kitten da yiyebilir ama tüyleri fazla dökülürse ben karışmam :-) lakin ND Kitten da süper bir mama gelişim açısından. Bunun kilo almaz pek ama sağlıklı olur.
Ev de yoğurt, kefir, keçi sütü, bıldırcın yumurtası ve ya kasaptan taşlık ve ciğer alıp verebilirsiniz arada kedinize. Gimcat macun kilo aldırır mı hiç bilmiyorum ama kedinize kalsiyum ağırlıklı mamalar seçip alın. Ya da kalsiyum içerikli mamalar alın. Vitaminler-macunlar var hep alın verin. Stres yapmayın rahat olun hepimiz tecrübeliyiz :-)


787891
787891

115415

ND gibi veya ona benzer kalitede mama, gimcat multivitamin aynı markanın süt tozu, 3 günde bir yarım çorba kaşığı kefir, haftada 3 kez haşlanmış yumurta sarısı, kaliteli yaş mama veya evde kendinizde yapabilirsiniz hem daha uygun gelir bunlar kediye kilo aldırır


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 198 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20658 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR