Kedimin Burnunda Siyah Lekeler Çıktı

iamoguz

Kedim 2 yaşında sokaktan almıştım 2 aylıktı geçen sene hiç sorunu yoktu bu yıl burnunda ağzınızın içinde siyah benekler çıkmaya başladı :/ ( yazları çatıya çıkıyor evlenirin üstünde gezip geliyor aşılarını ilk aldığım zaman yaptırmıştım sadece)

7 CEVAP

Bellasmom

Dışarı çıkan bir hayvanın aşılarına 2 kat daha özenli davranmanız gerekirdi. Bir veterinere gitseniz iyi olur.

LadyAndCat

Fotoğraflardan bir şey göremiyorum.
Siyah nokta gördüyseniz neden kedişkonuzu temizlemiyorsunuz?
Neden dışarı salıyorsunuz?
Neden senede en azından 2-3 kez götürmüyorsunuz?

LadyAndCat

Düzeltme
*Neden senede en azından 2-3 kere veterinere götürmüyorsunuz?

vildan27

çok tatlıymış maşallah,bayıldım kedinize.ama lütfen bir veterinere götürün

karamelek19

Kediler yüksekten düşebiliyorlar bu arada çatılarda geziyor diyorsunuz ya

LadyAndCat

Dışarıda binbir tehlike kedinizi bekler:
Tedavisi olmayan bulaşıcı hastalıklar, ihmâl edilen aşıları sonucu FIV, FIP gibi ölümcül hastalıklar, araba çarpabilir, çatıdan düşebilir ölmezse çok şanslı olur ölürse iç kanamadan ölüverir anlamazsınız bile...
Kötü insanlara rastlarsa nolacak?
İşkence görebilir sakat kalabilir, gözleri oyulup patileri kesilebilir...
Kedinizi seviyorsanız lütfen kedinizi başıboş halde dışarı salmayın.
Bir gün gidipte geri gelmezse daha doğrusu gelemezse ve başına kötü bir şey gelirse?!?
Kanım çekiliyor. Düşünemiyorum BİLE. İnsan sevdiğini salmaz hep yanında olsun ister, gözünün önünde olsun ister.

Sselin1

Genelde sari kedilerde zaman icinde benekler oluşur var olanlar büyür. Normal bir durum. Burnunda dudaginda agzinin icinde bile görebilirsiniz :)