Mantar Tekrar Çıkmaya Başladı :(

Dbolulu

Kedim ocak ayının başında mantar olmuştu mantar aşısı yapıldı vitaminde kullanıyorum bunayın başında 2 kere ecosin kullandım eski mantarlı bölge iyileşti ama şimdi 3 tane küçük küçük çıktı dünde sormuştum hatta yara gibi diye de maalesef mantar anladım direkt eskisiyle aynı olduğu için veteriner tekrar ecosin yada aşı dicek ama ben aşı istemiyorum daha çok yeni mantarlar sizce ne yapmalıyım? Bu fotoğraflardakilerden 3 tane yan yana 3ü belli aralıklarla ama

11 CEVAP

TATA4242

Probiotic tablet kullanın.
Ve ek olarak sarımsaklı tablet kullanın.
Sırasıyla günde 2 kez eğer mantar ise;
Sabah/
Mantar olan yeri Crystalin sprey uygulayın,3 dk suya dönüşeceğinden yalasa dahi sorun değildir.
Öğle/
Mantar olan yeri pamuk yardımıyla doğal elma sirkesi ile temizleyin.
Akşam/
Mantar olan yeri lavanta çayı demleyip,pamuk yardımıyla uygulayın.Eğer kediniz hassas bir kedi değilse lavanta zarar vermez,nane grubunda yer almadığı için alerji oluşması pek mümkün değil,bu sebeple güvenle kullanabilirsiniz.Ben ne olur ne olmaz diye,genelde parazit damlası şeklinde ense bölgesine öneriyorum ve kendimde uyguluyorum,mantardan tutun dış parazitlere kadar epey etkili.Kendim sakinleştirici olarak kedime verdiğimdede,yani suyuna çayını karıştırdığımda bir zararını görmedim,aklınızda şüphe olmasın diye söylüyorum.
Dipnot olarak ;Gümüş suyunun özellikle bir kediye kullanılmasına karşıyım.Özellikle kedi dememin sebebi kediler,tüm vücutlarını ensesi hariç heryerini temizleyebilen canlılar olduğundan oral yol ile alınan gümüş suyu ciddi sonuçlar doğurabilir.Öncelikle Kolloidal gümüş suyu kullanılmalı ve üst üste 14 günden fazla kullanılmamalı,oral yoldan 1 damladan fazla alınmaması gerekiyor.Cild için 2-5 damla uygulanması lazım(ama kedi burayı yalayacağından ve ağır metal olduğundan kurusa bile çok tehlikeli)insanlarda bile bu şekilde iken kediler için 2-5 deriden yapılan bu suyun kedi yalaması sonucu,zararlarını düşünemiyorum ve ek olarak binlerce yıldır var olan şey ne hikmet ise günümüzde şifa olaram lanse edilmesi açıkcası bana garip geliyor.Bilimsel şekilde özellikle üstünde duruyorum,bağırsakdaki zararlı bakterilerin yanında faydalı bakterilerin ölümüne yol açıyor.Özellikle bu durumla alakalı olarak probiotic kullanılmasının önerilmesi bence hiç tesadüf değil.Gerçi onuda düzen sağlamak içi öneriyoruz diyorlar ve son olarak gümüş suyu emilimi zordur ve vucuttan atılması kolay değildir.

Kevserhaksever

Tavuklu mamada mantar oluşunu tetikliyor diye biliyorum. Benim kedimde oldu mantar 1 hafta içinde kuruyup geçti gümüş suyu, hipoalerjenik mama ve prebiyotik takviye sayesinde. Gümüş suyunu hala haftada 1 sıkarım vücuduna çok etkili bir tedavi yöntemi oldi ve tekrarlamadı 1 doz aşı ile mantardan kurtulduk. Gümüş suyunu araştırmanızı öneririm veterinerinize de sorabilirsiniz. Çok geçmiş olsun..

lwb

Aşı kesinlikle yaptırmayın, tekrar ecosin kullanın
Bağışıklık güçlendirici olarak da

http://www.vedavet.com/urun_detay.php?grup=2&id=37

https://www.************.com.tr/vetri-science-lysine-immun-kedi-bagisiklik-sistemi-destekleyici-ve-koruyucu-tablet-60-adet?amp=1

kullanın. Vitaminler bağışıklık güçlendirici olarak yeterli değil, sizin direkt bağışıklığa oynayan bir takviye kullanmanız lazım bunlar gibi

sarmanbirkedi

Tüm vücuduna gün aşırı gümüş suyu ne ya . Kafayı mi yedinuz

Dbolulu

Gümüş suyunu veterinerimde pek önermedi zaten ecosin kullandığım için 10 gün grçsin tekrar baticon yapalım dedi birde 3 tane demiştim ama şimdi yine o bölgelere yakın tekrar 3 tane çıktı bu şekilde hergün çoğalıyor gibi. Lavanta çayını aktardan mı alayım peki

TATA4242

Evet aktardan doğal elma sirkesi ile beraber temin edebilirsiniz.Crystalin mantara karşı çok etkili bir ürün ve eczanelerden alabilirsiniz.

Dbolulu

Teşekkür ederim

Dbolulu

Proplan somonlu kısıra maması kullanıyorum tavuklu mama hiç kullanmadım ödül olarak hariç onu 10 günde bir veriyorum gimcatin. Aşısını ben ilk mantar olduğunda yaptırmıştım gümüş suyunu veterinerime sorayım gidicem birazdan bu arada tüm vücuda mı sıkıyorsunuz yoksa sadece mantarlı bölgeye mi

Kevserhaksever

Sadece mantarlı bölge ve kaşıyıp yaymasın diye patilerine ama komple vücuda da sıkıyordum gün aşırı olarak. Hiç bir zararı yok içebilir bile suyuna da katılabiliyor.

lwb

Üstte yorumdaki gibi gümüş suyunun da iyi geldiğini okudum

Kevserhaksever

Kendi kedime uyguladığım ve memnun kaldığım tedaviden bahsediyorum. Kullanıpta bir sorun yaşadıysanız birşey diyemem fakat kullanmadan yorum yapmanız doğru değil. Ben kedi ve köpek için olan ve turkiyede satışı olmayan gümüş suyunu kullandım. Siprey ile sıkıldığı için de yoğun bir miktar sıvı olmadı hiçbir zaman.
Sarmanbirkedi
Kafayı mi yediniz diye benimle konuşamazsınız!!