Köpeğim Karpuz Yiyor ...

GLZR

Köpeğim karpuz yemeye çok seviyor sizce bu normal mi zararlımıdır...

9 CEVAP

tubanur

Ölebilir mi? Abartmayın lütfen. Sadece karpuz yemiyor sonuçta. Çok yerse zararlı ama arasıra az az yemesinde bir sakınca yok.

tubanur

Aşırı ve sık şeker tüketiminde körlük olabiliyor

tubanur

O kadar abartmamalısınız :) en basitinden insanlara bakın yüzlerce şeker hastası var ve mutlaka arada kaçamak yapıp şekerli besinler tüketiyorlar. Köpekler daha küçük canlılar tabi ki bünyeleri daha zayıf ama sürekli bir şeker tüketimi söz konusu değil. :) Ayda bir yediği bir lokma karpuz, kavun onu kör etmez ya da zarar vermez

tabiki zararlı kör olabilir ölebilir karpuzda azda olsa şeker var.

Alparslan88

Şekerli şeylerin kör etme riski olduğunu hep işitirim o yüzden daha hiçbir baktığım hayvana şekerli birşey vermedim açıkçası

oracledeveloper

Köpekler şeker hastasıdır. Amman dikkat!

fatma1925

Benim köpeğimde istiyor çok minik istediği için veriyorum bazen ama aşırısı tabikide zararlı olabilir .

Alparslan88

Hiç vermeyin bence Fatma hanım riske girmeye gerek yok :)

NzlB

köpeklerin doğuştan şeker hastalığı vardır dikkat edin fazla yemesin yeter ölüm söz konusu bile değil