Mikroçip

Merhaba, kedime mikroçip taktıracağım ama veterinerim 180 tl dedi. Daha düşüktü fiyatlar önceden. Şu sıralar aralık bu mu? Taktıran oldu mu yakın zamanda Ankara’da?

20 CEVAP

Ben kasabada yaşıyorum burda mikroçip taktırsam ne olacak diyorum. Bir yandan da ilerde taşınırsak ya da kedim bir şekilde kasaba dışına çıkarsa barınağa gönderilirse diye düşünüyorum. Kararsızım ama ilk fırsatta da taktırırım. Hayvana hiçbir zararı yok sonuçta, kaybolursa faydası olur.

2022 sonuna kadar zorunlu zaten. birkaç yeri daha aradım ve daha fazla fiyat veren de oldu. 100 liraya buldum bir yer ama. daha da pahalanacak zaman daraldıkça muhtemelen

TATA4242

Evet tasma şart,ama dışarıda geziyor ise,kedinizi birisi bulucak ama tasma yoksa ginede aklına gelmez,sahibini aramak,gider evinde besler.Mikroçip okumak için barkod okuma gibi bir sistem var,aslında aynı şey okutuyorsunuz,her detay çıkıyor.Ama gps gibi takip vs.gibi bir sistemi yok.Zaten bir kedi dışarıya kaçsa tasmayı kesin çıkarır,çıkaramaz demeyin çıkarırlar.Onu barınak bulucakda yada belediye veya birisi belediyeye götürcek okutcak,bir insan evladı kedinizi bulucak özel x yere gidip okutcak.Yani açıkca söyliyim kimse uğraşmaz.Oo birde cins kedi buldu mu miss :)Direk üstüne çökerler.Türkiye burası :)Ama şu künye vs.işi denildiği gibiyse iyidir ama oda mikroçip gibiyse deri içine gözükmeyecek şekilde takılıyor ise iyi,hani ismi gibi künye şeklinde tasma gibiyse,tasmayı keserler,gine mikroçiple aynı yola çıkar,yani bulamassınız.

mavitilki

@Gozdetemizel'e katılıyorum yurt dışında dahi mikroçiple beraber künyenin de bulunması önerilir çünkü.

cagdan

100₺ en fazla 120₺ bandında.