Kedi Isırması

esrausta

Merhabalar. 3,5 aylık kedim ısırma huyundan vazgeçmiyor aklınıza gelebilecek herşeyi denedik. Bir sürü oyuncağı var su spreyi sıkmayı denedim ellerimize kolonya sıkıyoruz falan ne yaptıysak ısırma huyundan vazgeçiremiyoruz. Hatta bazen sakinlemesi için 10dk odaya kapatmak zorunda kalıyorum

9 CEVAP

esragncl

benim kedim de 6 aylık olana kadar ne yapsam vazgeçmedi ısırma huyundan. zamanla vazgeçiyorlar.

catmayacat

Elle oynatmayın oyun oynarken sevmeyin yada seviceğiniz zaman ısırıyorsa zorla sevmeye çalışmayın benim kedim şuan 5 aylık baya azalttı ısırmayı

Anonymus552223

Oyuncu zamanlari normaldir. Oynarken elle falan sevmeyin. Zamanla azalir zaten

Bue

Geçmeyecek elinizi oyuncak olarak alıştırdıysanız asla bırakmıyorlar benim kız benim elimi ısırdıkça hayır sssst gibi uyarılarda bulundum ve yapmaması gereken ne yapıyorsa aynı uyarılarda bulundum ve beni dinliyor elimi hiç ısırmıyor ama eşim malesef sürekli eliyle oynadığı için hala eşimin elini ısırıyor :) tabiki asla can acıtmıyor. Canınızı acıtacak derecede ısırıyorsa bu normal değil. Tam zamanı şu an kediniz üzerinde otorite sahibi olmanız gerek ki ileride daha fazla sıkıntı yaşamayın. Evinizde peluş bir oyuncak bulundurun bir nebze ısırma iç güdüsünü oyuncakla karşılıyacaktır. Bu iç güdüsel bir davranış olduğu için köreltmemek gerek.

Zeynucka

Hayvanı fazla strese sokuyorsunuz el kolonyalamak,başka odaya kapatmak gibi.siz biraz daha rahat olursanız o da rahatlayacaktır öncelikle.benim kızımda 3.5 aylık o da arada ısırmaya kalkıyor oynamayı kesiyorum oyuncağa geçiyorum hemen yada bir süre iletişimi kesiyorum.ısırdığı an hayır diyorum.baktımki çıldırdı ağlıyor numarası yapıyorum.ki kedilerin eşref saati olduğunu biliyoruz:) siz rahat olun çocuğunuzda sakinleşir:)

Rockyyyy

Benimde 3 aylık kedim ısırıyor ben de aynı şekilde her türlü yöntemi denedim ama faydası olmadı.internette 5-6 aylık olduklarında ısırmayı bırakırlar diye yazılar okumuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum

sarmanbirkedi

Benim kedim eskiden isirirdi artık hiç isirmiyor. Isirmasini özledim diyebilirim.

MRFatih

Aşağı yukarı, 6 yaşımdan beri şuan 31 yaşındayım koynumdan kedi çıkmadı sayısız kedi ısırığı ve tırmalaması yaşadım. :)) şunu söylemem gerekiyor ki iç güdüsel durum yapmaya devam edecekler... O haliyle kabul edip sevin lütfen ❤️????

esrausta

Ne zaman geçer bu :)