Nd Tüy Sorunu.

bihtercik

Kızım kısır ve uzun süredir nd mama yiyor.
Son zamanlarda tüyleri baya sertleşti ve sürekli olarak dökülüyor.
Tavukludan balıklı yetişkin nd ye geçtik yine bu sorunu önleyemedim.
(Malt ve vitamin kullandık)
Tavuksuz ve tüy sağlığı için Pro Plan Derma Plus Somonlu Tüy Yumağı Önleyici mamayı gördüm.
Mama kısır değil acaba bu bir sorun yaratır mı?
Aranızda kullanan var mı?

44 CEVAP

Alaracatlover

Ayrıca şuan aklıma geldi arada et takviyesi yaparsanız felicia sterilese mamasıda mükemmel

TATA4242

"Aslında 1 ay boyunca işim dolasıyla bunları uygulayamamam,çok iyi bir örnek oldu her işde bir hayır var.Evdekiler yarım yamalak iş yaptıklarından böyle bir hal almıştı."profilde bahsettiğim durum iş gerekçesiyle, eve pek gelip gidememden,yani bu yöntemleri uygulayamadığımdan kaynaklı, daha önce hiç bir zaman böyle dökülmedi.Geçiş dönemleri dahil en fazla dediğim oranda dökülüyordu.Pazar günü tekrar operasyona başlıyacağım :)

TATA4242

Royal Canini şu şekilde överler eğer benim konuştuğum tarzda bir konuşma aranızda geçer ise o marka ilk mama markalarından,herşeyi özenli,dikkatli vb.kelimeleri size mermi hızıyla söyleyebilir.

onurtemiz

Bence siz tahılsız mama verin en sağlıklı sonuç bu olacak
Acana öneriyorum 1. Sırada

Catloveerr

@sselin1 evet schesirda ben de gördüm ve almadım o çeşidini. Böyle bi marka bence de zehirli bir şey içermez fakat zehirli bitkiler arasında.

bihtercik

en iyisi ev yapımı mama.
en azından ne yedirdiğini içinde ne olduğunu biliyorsun.
ama baya yorucu :(

TATA4242

https://www.google.com/amp/s/benimhayvanlarim.com/saglik/evcil-hayvanlar-icin-aloe-vera/amp/
Schesir bunun ilk örneği değil,
Farmina N&D Prime ürünlerin hepsinin içindede aloe vera özü bulunmaktadır.Farmina bu içeriği bulunduran ilk ve son değildir,pazarda ciddi bir şekilde satışı olan daha nice markada bu bitkinin jelini kullanmaktadır.Şampuanlarda,ilaçlarda,tüm mamalarda vb.alanlarda hayvanlar için bu ürün kullanılmıştır.Aloe vera içinde,jel vardır.Bitkinin yaprağı kesildiğinde,sıktığınız zaman,içinden kokulu beyazımsı bir jel akar.Bu jele diğer adıyla aloe vera özüde denir.Söylenene göre sarımsakda hayvanlar için zehirli ama burada oran çok önemli.Zaten içerisindeki faydalı maddeleri üstün bilim dahi tek başına ayakta tutamaz,ayırdıkları zaman,kısa sürede etkisini yitirdiği için sarımsak kullanmak zorundalar.Ben bizzat evimde Aloe veradan yardım alıyorum,sarımsak içinde oran önemli olduğundan,sarımsaklı tablet satın alarak,kedime veriyorum.İlaçlar şu şekilde yapılıyor;
"Aloe, ilaç yapımında kullanılan iki madde olan jel ve lateksi üretmektedir. Aloe vera jeli, aloe bitki yaprağının iç kısmında bulunan açık, jöle benzeri bir maddedir. Aloe lateksi ise, bitkinin zarının hemen altında yer alan ve sarı renkte olan maddedir.
Bazı aloe vera ürünleri ezilmiş bütün yapraktan yapılmaktadır"
Ben ise ilaçlara gerek duymadan kullanıyorum.Özellikle ilk yardım için,mükemmel diyebilirim,bir kesik vb veyahut yara olduğundan üstüne tanımıyorum.Kısa sürede acıyı alıyor,kanamayı durduruyor.Kedinizin bir gün bu şekilde kanaması olursa,direk olarak jelini çıkararak uygulayabilirsiniz.

TATA4242

Wild prairie kullanan memnun acaba aynı etkileri mi gösterir orasını bilmiyorum ve kullandığın mama gerçekden iyi ben Grasslands kullanmıştım bir ara,çok zam geldi,değiştirmiştim.

bihtercik

tahılsız mamanın yol açtığı hastalıklardan haberiniz var mı acaba?
çoğu hekim önermiyor.

bihtercik

nd ile aynı fiyatta olabilecek tavuksuz bir mama arıyorum ama gelen cevaplar hiç tatmin edici olmadı :(

bihtercik

brit care yetişkin somonluyu merak ediyorum ama numune göndermediler.
acaba yer mi diyr tereddütteyim

Htcozlp

Bende aynı durumdan şikayetçiyim.Fakat bir kedim maşallah hiç tüy dökmüyor yediği halde.Diğeri ise dokununca bile elime baya geliyor tüyü. Veteriner mamadandır dedi.Fakat önerdiği mamayı ilk defa duydum o yüzden almadım.Monge diye bir mama,tüylere iyi geliyormuş tam olarak araştırmadım fakat kullanan varsa belki etkilerini yazar ..

Sselin1

Bihtercik tahilsiz mamanin kedilere zararli oldguna dair bilimsel bir veri yok. Ayni sorunlari tahilli mama yiyen kedilerde yaşayabiliyor. Bazi kedilere tahilli mamalar iyi gelmezken bazilarina tahilsiz mamalar iyi gelmiyor kedinizi en iyi siz tanirsiniz ona göre bir tercih yapin. Ve veterinerlerin cogu da tahilsiz mama satmadigi icin önermiyor. kuru mamada yüksek proteinin zarar verebilecegi dogru ama yüksek et icerip protein orani düşük mamalarda var . Mesela naturea yada fitmin gibi. Acikcasi bizde n&d dusuk tahilli icerigne sahip, tavuk icermeyen bir mama tavsiye etmek isteriz ama yok :) eger tahilli ve tavuk icermeyen bir mama istiyorsaniz Advance kullanabilirsiniz en azndan koruyucu icermiyor ve %18 somon eti var icinde.

bihtercik

@temurdogukan
1 ay oldu numune gelmedi.
bugün tekrar yazdım stokta yok diyorlar ilgisiz bir firma.

@zeynucka
ya gerçekten en ufak bir fikrim yok
:(((