Yardımcı Olabilir Misiniz?

Gsima

Merhaba arkadaşlar ben şu an iki kedi besliyorum 1 aylıklar biri dişi biri erkek;
---Öncelikle bir odanın içinde kalıyorlar ikisi de odaya hakimler kendi köşelerinden çok odanın her tarafındalar çıkmadıkları yer kalmıyor oda da ellerinden gelse tavana tırmanacaklar şu an çit gibi bir şey yaptım etraflarına işe yarar mı ?
---İkinci bir sorum benimle de oyun oynuyorlar fakat genelde kendileri oynuyor birbirlerini ısırıyormuş gibi yapıyor birbirlerinin üzerine atlıyorlar tepikliyorlar vs. acaba canlarını acıtıyorlar mı diye düşünüyorum çoğu kez çünkü kızım bazen canı acırcasına miyavlıyor fakat kendisi teşvik ediyor bu oyuna bu doğru bir şey mi ?buna müsaade etmeli miyim
---Bir diğer sorum ise Erkek olana geçici olarak bakıyorum ay sonunda annemlerle kayserideki diğer evimize gidecek kızımın bana alışması gecikir mi ? yanında arkadaşı olduğu için

10 CEVAP

PrhnB

Çok şey düşünüyorsunuz oyun oynarken can yakmiyorlar dogalari gereyi miyavliyorlar daha kucukler ama size alisirlar onlara kiısıtlamalar koymayin

Badems

Toplu olarak yanıtlıyorum :) Bence tek bir odayla kısıtlamayın, odaya hakim olmaları orada sıkılmadıkları anlamına gelmez. Çoğunlukla tek bir odada kalan kediler enerjilerini yeterince atamıyor ve gördüğünde size saldırmaya başlıyor.(Herkesten duyduğum ve gördüğüm bu şekilde, eve hakim olduklarına böyle bir sorun kalmıyor.) Yavru oldukları için birbirleriyle o şekilde oyunlar oynamaları çok doğal, eğer yara, kanama gibi şeyler oluşmuyorsa endişe etmeyin. Size alışması çok kolay olacaktır, 1.5 aylık bir yavruya 2 hafta kadar baktım, sonradan sahiplendirdim. Çok ağlamıştım arkasından ama gittiği andan itibaren yeni sahibiyle benle olduğu gibiydi :) Bu konuda meraklanmayın hiç, zaten çok küçük daha kolay olacaktır size alışması.

Badems

Sizle uyumak istiyor olabilir

Badems

Yavru kediler 3 aylığa kadar sağlıklıdırlar, anne sütü onları korur. Şu an iç dış parazit aşısı var mı ? En önemlisi sizin için -uyurken- bu. 3 aylıktan sonra diğer aşılarını yaptırın. Hiçbir şekilde sağlığa zararı yok bu kıl tüy meselesinin -kedinizin aşıları tam olduğu taktirde, özellikle iç dış paraziti aksatmayın lütfen-. Kendi saçınızı yutmanız gibi bir şey bu, öyle tarif edeyim size. Zaten hangi veterinere sorsanız o da böyle cevap verecektir. 1.5 yıldır hergün onunla uyuyorum :) Büyüyünce sizinle uyumak istemeyebilir de, şu an yavru olduğu için yapıyor olabilir bunu. Hepsi sahibiyle uyumaz, kediden kediye değişir. Benim kedimin yapısı böyle, yavruyken de böyleydi fazla sevgi arsızıydı.

Badems

Yok doğduğunda illa ki emmiştir, yani şu ana kadar emmesine gerek yok ondan dolayı dedim :)

Badems

Sıkıntı olmaz merak etmeyin :)

Gsima

Oda değil evde serbest bırakırım ama ben uyurken gelip ağzıma bile girecek oluyor o yüzden tüm endişem bu konuda

Gsima

peki sizce bu sağlıklı bir şey mi özellikle annem bu konuda çok korkuyor sonuçta sağlığımı kaybetmem tek bir tüyüne bakar çünkü şu an aşısızlar henüz küçük oldukları için

Gsima

dış paraziti var fakat iç parazitini hafta sonu yapıcam işte anne sütü almıyor şu an hiç bir şekilde sütü de kabul etmiyorlar :) benimkiler biraz fazla cesaretli ve yaşından olgunlar :D

Gsima

Anladım ama sadece 2 hafta emdiler bir de şu an sadece kuru mama yiyorlar :-\