Kedi Tırnak Kesimini Nasıl Yapıyorsunuz?

Seyma6390

Çok zor ya hiç kesemiyorum. Patisini vermiyor zaten. Uykulu olsa bile vermiyor hemen gözlerini fal taşı gibi açıyor. Siz nasıl kesiyorsunuz?

11 CEVAP

Bue

Tırnaklarımı törpülerken farkettim ki benim kızın çok ilgisini çekiyor kucağıma alıp tırnaklarını törpülüyor gibi yaparken hemencecik kesiyorum tüm dikkati elimdeki törpüde oluyor garibim ne olduğunu anlamadan saf saf oturuyor :) siz de deneyebilirsiniz yanında törpü kullanın ilgisini çekerse oyun haline getirip belki sonuca ulaşırsınız.

Mirtip

Akşam oyun oynayıp, yorgun düştüğünde uykusundan uyandırıp kesiyoruz. Tek başına zor oluyor, uzun sürüyor ve izin de vermiyor zaten. Eşim tutuyor, oyalıyor, malt veriyor, ödül maması veriyor. Bende kesiyorum:)

benim kedi asla dokundurmuyor agresifleşiyor bende kesmiyorum

Bellasmom

Yaş mama verdiğim zaman kesiyorum. Başka şekilde mümkün olmuyor hatta bazen o şekilde bile zorlanıyorum.

poughkeepsie

Veteriner keserken bana ensesinden (annelerin yavruları tuttuğu yerden) ve kafasının altından hafifçe tutmamı söylemişti. O da hafifçe kolunu üstüne dayayıp kesmişti gayet rahat bi şekilde. O sırada önüne mama da koyabilirsiniz

Kevserhaksever

Benim kedimde kestirmiyor özellikle biri tutunca hiç kestiremiyor yalnızca benim tutmama izin verdiği için. Veterinerimiz de saldırdığı için kesemiyor bende yöntem olarak 2 gün boyunca ara ara gidip kesiyorum o sinirlenince bırakıyorum. Her uyku modunda 2 tırnak kesebiliyorum hem zıvanadan çıkmıyor hemde kimse tutmadığı için saldırma moduna geçmiyor. Eğer ödül maması yaş mama gibi dikkat çekici şeyler de bile kestirmiyorsa bu yöntemi de deneyin.

MiaaPatiii

Küçük kedim gayet sakin kestiriyor. Büyük kedim kendine dokundurtmayı sevmediği için kızgınlıkta kesiyorum yada annem le babamı sevdiği için onların kucağında iken kesiyorum.

Natkarat

Bu tür durumlarla karşılaşmamak için küçüklükten alıştırmak gerekiyor. Ayrıca ne olursa olsun dipten kesmemek gerekiyor. Bir kere kanarsa ve o acıyı tadarsa sonrası ciddi manada eziyet olabiliyor.

NidaE

Kucukken koluma alip kesiyordum ama şimdi esimin yardımıyla kesebiliyorum ve keserken şarkı soyluyorum ya da onunla konusuyorum ne yapmaya calistigimi anlayana kadar son patiye gecmis oluyoruz bir sure sonra zaten pratiklik kazandiginiz icin cok kisa surede bitiyor

Zeynucka

Özel makas şeklinde olan tırnak makasından aldım.inanılmaz kolay oluyor.tam uyku mahmurluğunda kesiyorum.zor ama imkansız değil:)

Ben hiç kesmeye çalışmadım veteriner kesiyor 2 ayda bir