Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedi aknesi

Nuranefe
Nuranefe

188 Puan

Kedimin çenesinin altında ve bıyıklarının orda akne var pamuğun üstüne batikon sürüp temizliyorum işe yararmı ve kedim batikonu yalıyor bir şey olur mu


8 CEVAP

Natkarat
Natkarat

10732

Sürdüğünüz dozu baz alırsak sorun olmaz. Lakin akne için daha etkili olan kloroben kullanmanızı tavsiye ederim. Pamukla günde bir veya iki şeklinde sürerseniz bir hafta sonra eser kalmıyor. :)


PandAiluroSena
PandAiluroSena

10965

Ben klorheksidin içeren bir ilaçla sildim ama daha beter oldu, yaralar açıldı, belki alakası yoktur belki olacağı vardı bilmiyorum ama halen geçmedi, veteriner oridermyl (biraz pahalı maalesef 125 tl )diye bir ilaç verdi onun sayesinde iltihap ve kabuklanmalar geçti,şimdi tüyleri yeni yeni çıkıyor ve sadece arada sırada kaşıdıgı zaman kanaması oluyor. Tavsiyem tırnaklarının hepsini keserek kaşımasını engelleyin ve bir süre orayı temiz tutarak gözlemleyin, bir haftada geçedebilir benimki gibi yarada olabilir, o yüzden kedinizin bağışıklıgını içten yükseltmenizi tavsiye ederim cünkü benim kedimin bagısıklıgı düstügü için toparlayamadı diye düsünüyorum.


Natkarat
Natkarat

10732

Yara sebebiyle zaten kullanmanız doğru olmamış. Sadece akne varsa klorheksidin diğer bir deyişle kloroben oldukça etkili. Sanıyorum konuyu açan kişide o ilk formu olan küçük noktalar şeklinde. Bu sebeple oridermyl vb. daha güçlü şeylere şu an için ihtiyaç yok.


PandAiluroSena
PandAiluroSena

10965

Kullandıgımda yara yoktu yalnızca siyah noktalar vardı, kullandıktan sonra iki üç gün gibi bir sürede yaralar açıldı ben de kullanmayı kestim hemen.


PandAiluroSena
PandAiluroSena

10965

O yüzden tecrübemi paylaştım belki klorheksidinle alakası bile yoktur yaraların.


lwb
lwb

118302

Ben saf elma sirkesiyle temizledim 2 günde gözle görülür derecede ilerledi ve şuan yok


Nuranefe
Nuranefe

188

İnternette araştırdığımda hep batikonla temizleyin yazıyordu ve youtubede kedi kanalı var ordada akne için batikon sürüyormuş ve bunu veteriner sölemiş


MiaaPatiii
MiaaPatiii

708

Bende baticon sürüyorum ve geçiyor bende internetde görmüştüm yalnız yalamaması gerek sonra kusuyor yoksa.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 88 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20757 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR