Kedimin Yarası

sedaipeek

2 gün önce kedimin sırtında bir yara fark ettim ve bir aydır da gözünün kenarında bir yara var . 1 sene önce veterinere gittiğimde yanlış teşhis koyarak mantar aşısı yaptı fakat Ankara üniversitesinde mantar olmadığı ve iğneye gerek olmadığı söylendi bu yüzden veterinere götürmeden önce kantaron yağı sürmek ve immunex şurup kullanmayı tercih ettim 2 gün oldu ve yara böyle bi hal aldı sizce iyileştiği için mi yoksa kötüleştiği için mi? Ayrıca kafasına da yarasını kaşımaması için boyunluk taktım

11 CEVAP

sedaipeek

Peki mantar olmama ihtimaline karşılık bu spreyleri kullanmam herhangi bi zarara yol açar mı?

sedaipeek

Çok teşekkür ederim elma sirkesi ve lavanta nasıl uygulanıyor ayrıca lavanta çay olarak mı yoksa yağı mı?

sedaipeek

Çok teşekkür ederim inşallah olumlu bir sonuca ulaşırız kedimde hem mutsuz hem agrasif kendini yemek yemeye vurdu aşırı derece de yemek yiyor kedi depresyonları da varmış umarım öyle bi duruma gelmeyiz.

TATA4242

Normal şartlarda doğal ürünleri öneririm ama,sizinki daha başlangıç aşamasındaki bir mantar,doğal ürüne en yakın olan Ecosin veya bu yöntemi pahalı bulursanız,Crystalin sprey öneriyorum.

TATA4242

Doğal ürünler etkisini hemen göstermediği için,genelde 1 veya 2 gün sonra etki gösterirler,bu kadar bile beklemeyin derim,kedilerin vücudu sıcak olduğundan,mantarı ağızlarında taşıyarak,yalanma neticesinde diğer taraflara bulaştıracaklarından,sürekli nemli olduklarından,evin içinde petekler durmadan çalıştığından,mantarın yayılma hızı bunlar ile orantılı olarak çok hızlı ilerleyecektir.Başlangıç aşamasında olduğu için özellikle mantar gibi çok hızlı şekilde nüfus eden bir durum olduğu için,erken müdahale etmek yayılmasını önlemede çok etkili.İçeridende tedavi için,bu dönemde probiotic ve sarımsaklı tableti,mantarın tekrar oluşmasını önlemek için kullanabilirsiniz.Ve doğal olarak,deri yoluyla uygulanan mantara en etkili olanlar ;
Elma sirkesi
Lavanta

TATA4242

Ecosin için konuşmuyorum o konu hakkında bilgim yok ama Crystalin herhangi bir yan etki göstermez ve eczaneden temin edebilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi ;
http://www.nhp.com.tr/sayfa.php?sayfa_id=18

TATA4242

Çünkü ecosinin en etkili uygulanışı vet.hekimce yapılandır.Vet.hekimler bu konuda daha detaylı bilgi vericektir.Crystalin hem insan hemde hayvanlarda kullanıldığı için,detayları daha açık şekilde verilmiştir.

TATA4242

Crystalin hem doktorların insanlara reçete ettiği,hemde vet.hekimlerin hayvanlsr reçete ettiği bir üründür.Bu sebeple aklınızda soru işareti bulunmasın,benim evde tedbiren bulundurduğum bir ürün ve ortak satış noktası eczaneler.

TATA4242

Ayrıca hayvanlar için özel üretilen ürünleride mevcut.

TATA4242

Yaralara doğal elma sirkesi almanız lazım ve yarı yarıya su olucak şekilde ayarlayın ve bu çözeltiyi yaraya uygulayın.
Lavanta çayı demleyip pansuman yapar gibi,pamuk yardımıyla lavanta uygulayın.
Veya yağını ense köküne şırınga ile parazit damlası gibi uygulayabilirsiniz.1.yöntem daha etkilidir.

sedaipeek

Çok teşekkür ederim inşallah olumlu bir sonuca ulaşırız kedimde hem mutsuz hem agrasif kendini yemek yemeye vurdu aşırı derece de yemek yiyor kedi depresyonları da varmış umarım öyle bi duruma gelmeyiz.