Kediye Kefir Vermek

Feris

Arkadaşlar merhaba,
Aranızda kedisine kefir veren var mı? Daha önce bu platformda okuduğumu hatırlıyorum. Kefir vermek sağlıklı mı? Ne sıklıkta ve ne miktarda vermek gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi?
Teşekkürler

11 CEVAP

PandAiluroSena

Ve kefir vermek baya saglikli evet bagirsak sagligi icin

kayrae

kefir vermek değil vermemek ayıptır :)
günde bir yemek kaşığı en ideali.

PandAiluroSena

Haftada 2-3 gun verebilirsiniz cay tabagina koyup, benimkiler icmedigi icin ben yemeklerine katiyorum birkac corba kasigi kadar keci sutu kefir

muffincookie

Kefirix sade var.Ondan verilir mi?Yerler mi?

cagdan

Ben kefiri içmek için açınca kapağını lokumun önüne koyuyorum yemeyi tercih edince ses etmiyorum. Benimki çikolata kokusunu bile sevmez tuzu da sevmez o açıdan şanslıyım. Ama miktarını bilen biri yanıtlarsa iyi olur. Ben bi kapak diyeyim.

dilaraxx

Bağırsak sağlığı için gerekli diye biliyorum 1cay bardağı kadar veriyorum ve kefiri laktozsuz alıyorum ishal olmasın diye

Feris

Teşekkürler arkadaşlar:)

Ben 3 günde bir veriyorum yarım çorba kaşığı

Mirtip

Ev yapımı kefiri 2 günde 1 veriyorum
1 çorba kaşığı kadar.
Tabaktan içmiyor beyefendi tatlı kaşığıyla içiriyorum:)

@muffincookie zaten ben sade olanı veriyorum diğerleri kediye zarar verir çilek aromalı olanı falan içinde aşırı şeker var

@mirtip merhaba kefiri evde nasıl yaptınız ben hep marketten alıyorum