Kedi Tarağı

poughkeepsie

Şu eldiven şeklinde olan taraklar kısa tüylü kedilerde işe yarıyor mu? Yaramıyorsa ne tarz tarak önerirsiniz

5 CEVAP

LadyAndCat

Kısa türlerde furminator önermem

Furminator tarak öneririm

Mirtip

Eldiven olanlar pek işe yaramıyor :(

pinarcaya

Eldivenden ben almistim. Ne zaman kedimi tatamaya baslasam eldiveni isiriyor, oyun oynuyor. Yani kullanamiyorum. Furminator oneririm.

ZehraBulutt

Hem eldiven hem furminator tarzı tarak var (markası benc mate, fiyatı uygundu ve memnunum bu üründen, furminatorun dişleri çok sivri gelmişti bana bunun öyle değil). Tarak eldivene göre daha çok tüy topluyor ve kullanması da tüyleri temizlemesi de daha kolay. Ama metal olduğu için sık kullanmak istemiyorum, haftada bir kullanıyorum.

Eldiven günlük kullanıma uygun masaj etkisi de var. Hem uzun hem kısa tüylülerde işe yarıyor (uzun tüylülerde biraz daha iyi sonuç alınıyor), biraz bastırarak yaparsanız daha iyi topluyor. Furminator tarzı demir dişli tarakların kısa tüylü ve uzun tüylü diye iki çeşidi var kedinize uygun olanı alırsanız mükemmel tarıyor. Bende kısa tüylüler için olandan var, tüyü kısa olan kedimi çok iyi tarıyor bir süru tüy topluyor. Diğer kedimin tüyleri orta uzunlukta, onda verim alamıyorum o taraktan, dişleri kısa olduğu için yetersiz kalıyor, akmıyor takılıp kalıyor, tüy de toplayamıyor dolayısıyla.