Lütfen Yardım Edin

ezgi_1111

Kedimi 1.5 yıl önce sokaktan aldık, tekir cinsi.Yaklaşık olarak 2-3 yaşında.1 yıl önce kısırlaştırıldı.Gece gündüz miyavlayarak dışarı dışarı çıkmak istiyor.Dış kapıyı tırmalıyor.Dışarı bırakmak istemiyoruz.Lütfen yardım edin.

2 CEVAP

LadyAndCat

Kediniz dişi mi erkek mi?
Dişiyse tam kısırlaştırılmamış olabilir? Yumurtalıkları alınmadıysa kızgınlığa giriyor olabilir.
Dışarıya alışkın olduğu için de içeri girmek istemiyor olabilir ama bunca zaman eve alışmış olmalı.

aysuari

Evet bence de tam kısırlaştırılmamış olabilir ya da içgüdüsel olarak böyle bi şey hissediyor olabilir. Bi baksa koyup dolaştırın bence belkide sadece ortam değişikliği istiyordur biraz ????