Kedimi İç Dış Parazit Yaptırdım Veterinere De Götürdüm Gayet Temiz Dedi Fakat Bugün Üstünde Bir Tane

Semsem13

Kedimi iç dış parazit yaptırdım ve 2,5 gün sonra sirkeli suyla yıkadım üstünde pireler görünce veterinere götürdüm üstünde hiçbir şey yok gayet temiz dedi fakat az önce üstünde bir pire gördüm sizce hala piresi var mıdır ya da bir iki tane görmek normal mi

2 CEVAP

lwb

Kedinizi bu soğuklarda yıkamayın, aslında vet demedikçe (cilt problemi olur yıkanması gerekir vb) hiç yıkamayın.
Dış parazit sonrası ilk 3 gün yıkamayın derler genelde, sirkeli suyla da yıkamak bir fayda sağlamaz, sirke kediniz temizken önlem amaçlı kullanılabilir ama öldürmez.
Ne zaman dış parazit yaptırdınız anlamadım ama ısırdıkları an pirelerin ölmesi lazım, pire tarağıyla bol bol tarayın. Yumurtadan yeni çıkanlar da olabilir bazı dış parazit damlaları yumurtalarına kadar etkili değil, öyle bir durumda tekrarlatabilirsiniz malesef

Semsem13

Geçen hafta cumartesi yaptırdım ve çok güçlü bir şeydi pazartesi de yıkadım . Veteriner bir şeyi yok dedi ama şu an üstünde bit tane gördüm bir sıkıntı olur mu