Annesiz Yavru Kedinin Kakasını Yaptıramıyorum:(

Canselg

Sokaktan bulduğum annesiz bir yavruya bakıyorum. 3 gündür çok düzgün bir şekilde çişini hep yaptırdım ama kakasını bir türlü yaptıramadım... Birkaç yerde kakalarını hergün yapmadıklarını, birkaç yerde de hergün yapmaları gerektiğini okudum:/ Hangisinin doğru olduğunu bilmiyorum? Ilık suyla da zeytin yağıyla da yaptıramadım. Veterinere de ulaşamadım bugün. Bu konu hakkında bilgisi olanınız varsa lütfen beni bilgilendirin. Yarın tekrar ulaşmaya çalışacağım veterinere. Şuan yapabileceğim, deneyebileceğim bir şey var mı bu bebek için?

11 CEVAP

Canselg

Sorunumuzu hallettik :') Teşekkürler cevaplarınız için

rnt

Merhaba. Tahminen kediler kaç günlük? Eğer bir kedi idranını yapıyorsa sindiriminde bir sorun yoktur. Dışkılama problemi genel olarak sokak kedilerinden parazitten kaynaklanmaktadır. Karınlarına ileri geri şekilde masajlar yapın. İdrar kesesini harekete geçirirsiniz bu sayede. Ayrıca sırtlarına da aynı masajı yapın bu sayede kan akışı hızlanır ve sindirim daha kolay sağlanır. Hills i/d kullanabilirsiniz (10-12 lira) gastrointestinal tüm problemleri çözecektir.

tubanur

Şu an katı besin tüketmediğine göre matıken her gün yapamaz bence ama kesin bilgim yok siz en iyisi yarın veterinere ulaşın

Canselg

Ben de öyle düşünmüştüm ama 3 gün çok geldi o yüzden belki bilen, yaşayan vardır diye sormak istedim. Yarın ulaşacağım, teşekkürler.

Alparslan88

Kuyruğunu kaldırarak o bölgeyi uyardınız değil mi?? Siliyormuş gibi biraz gidip gelmek gerek

Canselg

Evet yaptım bunların hepsini. Daha 11-12 günlük, sütle besleniyor:/ Aslında o da yapmak istiyor ama yapamıyor gibi, göbeği şiş. Benim yapabileceğim pek bir şey kalmadı galiba, veteriner bir şeyler yapıp rahatlatır yavruyu umarım. Teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun. Tabii ki bu konuda en doğru bilgiyi veterinerinizden almalısınız. Kedinizin yaşı,boyu ,kilosu bu konuda etkili olabilir. Ben de kesin bir şey söyleyemem ama bir pamukla bölgeyi temizleyin derim. Umarım kediniz iyileşir.

Gsima

Benim yavrular neredeyse her öğün sonunda yapıyorlar zeytinyağ içirmeyi dene yada bulabilirsen hint yağı.Bu arada lütfen her öğün sonunda gazını çıkarttırmayı unutma bu da bir etken

pegasus

Sütle mamalar var onu yedir ve ona özel tuvalet yeri hazırla

ebrarnur22

poposuna hafif hafif vurun elinizdfen bi kaç dakka sonra kaçacaktır tuvaletini yapmak iiçin

tubanur

Daha ayaklanıp kaçacak kadar gelişmiş bir yavrudan bahsedilmiyor zannımca