Kedi Mantarı

sedaipeek

Arkadaşlar dün konu başlığı açmıştım kedime ne olduğu ile ilgili. Kedimi veterinere götürdüm mantar çıktı ve mantar aşısı ilk dozu yaptırdım . Bu konuları cok araştırdığım icinde doktora başka cözüm yolu olup olmadığını mantar aşısının zararlı olduğunu vs söyledim hatta doktor biraz beni sevmedi sanırım bu sebeple. Ecosin tabletle bi farkı vs olmadığını söyledi ilk dozu yaptırdık ve kedim çok agrasif davrandı doktoru hiç sevmedi çizdi ayrıca yarasına hiç birşey sürmemem gerektiğini söyledi. Her doktor işini iyi yapamıyor sizlerde biliyorsunuz.bu yüzden başına böyle şeyler gelenler ve önerileri olanlardan tavsiye bekliyorum ayrıca bir sorum daha olacak sizce ikinci doz icin aynı doktora mı götürmeliyim? Kedim evde kutuya zor sokuyorum

5 CEVAP

mervegck06

kesinlikle ecosin ile mantar aşısı birbirinden farklıdır mantar aşısı microsporum a etki ederken ecosin daha geniş mantar türlerine etki etmektedir ve doğaldır.

sedaipeek

2 tane veterinere gittm ikisi de aşı dedi aşısını yaptırmıştım 2.ye gitmeden önce. Su an hicbir şey sürmeyin boyunluğı çıkarmayın dedi sadece aşı değil ayrıca yaraya hiçbir şey sürmeyin dedi ama böyle aşı yapıp kendi haline bırakınca geçeceğini düşünmüyorum

sedaipeek

2 tane veterinere gittm ikisi de aşı dedi aşısını yaptırmıştım 2.ye gitmeden önce. Su an hicbir şey sürmeyin boyunluğı çıkarmayın dedi sadece aşı değil ayrıca yaraya hiçbir şey sürmeyin dedi ama böyle aşı yapıp kendi haline bırakınca geçeceğini düşünmüyorum

Affaccann

Mantar çeşitleri farklıdır kültür ekimi yapıp bakması lazım benim kedimde de olmuştu aşı krem vs denenebilecek ne varsa denediysem olmamıştı ama ecosini doğru kulanımla mantarı geçmişti kısa zamanda olmasada farklı veterinere gidin mümkünse

gulatakan

İki haftadır benim kedim de mantar tedavisi görüyor.once asi oldu,iki haftadır da terbisil hap (1/4) ve zalain sprey kullanıyoruz.iyiye gidiyor şu an.bir aya tamamlicaz ilaclarini öyle konuştuk.ben de ecosin yaptırmak istedim ama hava çok soğuktu,usutmesi kaçınılmazdı.ikinci doz aşı yapalım koruyucu dedi hekim ama ben tamamen geçtikten sonra yaptirmamayi düşünüyorum.nuks ederse ecosin yaptırırım bu sefer çünkü hem zararı çok daha az ilaçlara ve aşıya göre hem de kesin cozum