Arkadaslar Mama Değişimi Yaptım Nd Tahılsız Yavru Kedi Mamasına Geçtim . Sizce Nasıl ?

Herammm

tuvaleti biraz kokmaya başladı. proplan kullanıyordum çok tüy dökümü yaptı diye buna geçtim . kullanan var mı bu mamayı?

9 CEVAP

Ben kedim yavruyken kullandım ama aşırı tüy dökmesi yaptı ama kaliteli mama

pinarcaya

Mamadan degil de mamaya gecis surecinden ishal olmus olabilir belki. Yavas yavas eski mamasiyla karistirarak yeni mamaya gecilmesi gerekiyor.

Sudeckmkc

Nd tahılsız önceki mamanıza göre çok daha kaliteli içeriğe sahip olduğundan tüy dökümünde ciddi azalma fark edeceksiniz :)
İshal olması mama değişiminden kaynaklı alışınca geçer
Dışkısının daha kötü kokması mamanın proplana kıyasla çok daha fazla protein içermesi den kaynaklıfır endişelenecek bir durum değil bence :)

Herammm

proplan kullanıyordum aşırı tüy döktü . veteriner önerisi spectura geçtim oda bir sey değiştirmedi . simdi nd ye gectim 2 gün oldu bakalım tüy dökümü nasıl olacak .

Bizimkininde aşırı dökülüyordu meğerse kızgınlıkta olduğu için stresteymiş şuanda azaldı tüy dökmesi bende proplan kullanıyorum şuanda ND geçicem tabi Carlos yerse

Nd proplandan açık ara daha iyi ama Nd'de de tüy dökümü olabiliyor çoğu kişi bundan muzdarip.

Mie

Biz nd yavru kullanıyoruz kediler de seviyor fakat tüy dökümü yaptı sanırım bizimkilere

Herammm

Kullanırken ishal yaptı mı kedinizde benim kızım ishal oldu bu mamaya geçince. Acaba mamadan kaynaklı mıdır ishali?

Herammm

teşekkürler