Kedimiz Çiftlesmeye Gelen Dişiye Saldırıyor

Busrasativa

Öncelikle arkadaslar kedim british ve baska bir british dişiyle çiftleştirmeye calısıyoruz kedim oldukça uysal bir kediyken dişinin evine götürdüğümüzde dişiye vuruyor saldırıyor dişi kedi kızısmıs durumda ve hiç bir sey yapmamıs ertesi gün biz kendi evimizde deneyelim dedik ve bu sefer dişi kedide korkuyor ve yine kavga ediyorlar sizce ne yapmam gerekir ?

13 CEVAP

Natkarat

aaa @lwb deme öyle. Birde tekirle falan mı çiftleştireceklerdi. Onlar asil kediler. Ne o öyle sokaktakiler gibi çirkin mi gözüksünler...

Anonymus552223

Fotolarda kedileriniz ozellikle iran kedisi olan cok sagliksiz gorunuyor. Onu yavrulatmayin sirf cins diye, yazik ya valla uzuluyorum su cins kedilere. Safkan olsun diye ayni genetik hastaliklar devam ettiriliyor

Nedir bu çiftleştirme aşkı anlamadım gitti. Bi çiftleştirmedir gidiyor bakalım.

lwb

Bu british ve scottishleri çiftleştirme aşkı ne ya, her gün bir forum bu cinslerin üremesiyle alakalı.
Sevmediğimden değil ikisi de çok güzel hayvanlar ama yapmayın lütfen.

lwb

Epiglottise katılıyorum, iran kediniz çok sağlıksız duruyor.
Gerçekten görünce bir kez daha insanların bu vurdumduymazlığına üzüldüm.
Suratı yok olmuş resmen.

Anonymus552223

Basiniz sagolsun, iran kediniz hasta dogmus. Bunu anlatmaya calisiyoruz iste. Sokaktaki kediler kendi eşini seciyor mesela, kolay kolay hastalikli genler aktarilmaz. Bir kediyi ozgur biraksan gider tekiri secer muhtemelen, cunku karisik irklar daha saglikli. Bu bilimsel bir gercek. Ben asla satacaksiniz falan demedim, masumane anneligi babaligi tatsin demek bile bazen kotu seylere sebep olabiliyor

Anonymus552223

Birbirini ilk defa goren iki yabanci kedi sonucta, kizismis ta olsalar hemen birbirine alişamazlar. Belki de hic gerceklesmez ciftlesme.

TATA4242

Ben hanımefendiye mesaj attım,davranışları ile alakalı,artık karışmıyorum,isteyen kısırlaştırsın,istemeyen kısırlaştırmasın.İki kedinin check up derdi var,yavruların kontrol derdi var,sahiplendirme derdi var,maddi durumu iyiyse çiftleştirsin,başka birşey demiyorum ve sadece maddi durum yetmiyor arkadaşlar,vaktin olucak.Ben bir tane kediyle evde zar zor uğraşıyorum.Evi temizlemesi var,eşyaları,yemeğidir vs.dir kolay iş değil iyi düşünün ama bunlardan önce iki kedininde check up yaptırmaya dikkat edin.Doğumdan sonra aynı şekilde yavruları için.

karamelek19

Bakın siz kedilerinize çok iyi bakıyor olabilirsiniz ama sahiplendirdiğiniz insanların nasıl bakacağını biliyor musunuz? Bir hasta olsa o yavru kediler veteriner masrafından kaçmak için gitmeyenler var veya nolduğunu anlamadığı için sahiplendirdiğiniz kediler ölebilir. Kaldı ki sahiplendirdiğiniz yavruları büyüdüklerinde sahiplenen kişilerde çiftleştirmek isteyeceklerdir yani bir sürü detayı var bence bir daha düşünün

Catloveerr

@lwb Neden olacak satmak için. :D

minnoskoss_123

Keşke kedi sahiplenmeden önce biraz araştırma yapsaydınız böylece kedilerin “anneliği tatma” gibi duygusal yaklaşımları olmadığını ve hayvanların çiftleşmesinin zorunlu olmadığını bilirdiniz. Yazık...

Busrasativa

Birşey söyleyeceğim beni tanımadan etmeden ne bu densiz yorumlar ne demek satmak çiftlestirdiğim dişide çok yakın arkadasımın ve yakın çevremize sahiplendireceğiz iki tane aynı cins kediyi doğal olarak yani onların doğası gereği çiftlestirmek yerine anneninde bir kez anneliği tatması için böyle bisey yapıyoruz sonrasında kısırlaştırmayı bizde düsünüyoruz zaten sizden yargılamanızı ve boş konusmanızı değil yardımınızı istedim hayvanların üzerinden sağlayacağım 3-5 kurusa ihtiyacım yok hem kendi oğlumunda yavrusunu istiyorum kalbiniz kadar düşüncelerinizde kötü.

Busrasativa

İran kedimi zaten 1 sene önce kayıp ettim ve hergünüm öğrenci olduğum halde veterinerde onu iyilestirmek için geçti annesinden aldığı bir hastalık yüzünde bana zaten hasta gelmisti en az siz kadar hayvanseverim ve emin olun çocuğum kadar seviyorum haketmeyen bir insana ediyorsunuz bu lafları haketsem bu kadar tepki göstermeyeceğim