Kedim Sokağa Çıkmak İstiyor.

cckzk

İki hafta önce sokakta ölmek üzere bulduk, eve aldık artık iyileşti. 4,5 aylık, erkek. Sürekli sokağa çıkmak istiyor. Güvenli bir bahçemiz var fakat isterse dışarı da çıkabilir. Annem birkaç defa dışarıda oynaması için bırakmış oyunu bitince gelmiş ama, her zaman onu dışarı çıkaramayız. Evde kalmaya nasıl alıştırabilirim sürekli çıkmak istiyor. Göğüs tasması ile gezdirmeyi düşündüm ama o zaman rahatça koşup oynayamaz ayrıca onun istediği saatlerde onu dışarı çıkaracak kimse olmuyor. İsimlikli bir tasma alsam nolur nolmaz diye numaramı yazsam nasıl olur? Annem çıkarınca hiç sitenin dışına çıkmamış hep içerdeymiş ama nolur nolmaz... Ya da onun dışarı istememesinin bir yolu var mı? Kızgınlıktan mı diye düşündüm ama geceleri mışıl mışıl uyuyor evde hiçbir olumsuz davranışı yok koku bırakmak gibi. Veteriner de kısırlaştırma için çok erken dedi. Nasıl evde tutabilirim bilmiyorum.

4 CEVAP

Evde durdukca alışır dışarıya çıkarmayı kesin bir süre sonra alıştığını görürsünüz evde ona ödül mamaları falan verebilirsiniz size güvenir

Mirtip

Neredeyse aynı şeyleri biz de yaşadık. Kedim 1.5 aylıkken eve aldık. Evde uyuyor, mama yiyor, oynuyor şahane mutluydu ama bir anda müthiş bir fikir gibi aklına sokağa çıkmak geliyordu ve o andan sonra çıldırıyodu:)
1 ay kadar sonra ümidi kesti, yavaş yavaş alıştı.

Anonymus552223

Evet unutuyorlar bir sure sonra. Zaten buyuyunce korkmayi ogreniyorlar suan cok kucuk ve korkusuz.

cckzk

İki gündür evde tutuyoruz pencereden seyretmiş sadece çıkmak istememiş. İnşallah hemen alışır...