Yaş Mama

Bcanaydn

Kedim o kadar yaş mama sevmiyor ve o kadar da vermiyorum ben bunun o kadar zararı olduğunu düşünmüyorum ama merak ettim yaş mama vermemek sorun olmaz herhalde hı?

6 CEVAP

lwb

Olur, kaliteli bir yaş mama böbrek ve idrar yolları dostudur.

Bcanaydn

Maşallahı var su içmesi iyi su kabını günde iki kere dolduruyorum önerebileceğiniz yaş mam var mo

lwb

Schesir, gimcat
En azından 2-3 günde bir kesinlikle yemeli.

Sselin1

Su içmesi yeterli gelmeyebilir bence siz böbrek ve idrar yollari sagligini riske atmamak icin yaş mamayi ihmal etmeyin. Inanin bu hastalik hem kediniz hem de sizin icin cok yipratici olacaktir. Umarim hicbir kedi yaşamaz okuyunca bile cok üzülüyorum. Schesir, gimcat, n&d gibi mamlardan istediginiz kadar verebilirsiniz. Illaki sevdigi bir cesidini bulursunuz bence :)

sarmanbirkedi

Haftada bir fazla ya yılda bir verin bence. Bu kaçıncı anlatisim bilmiyorum. Bakın kuru mamanin su oranı çok düşük ve bu kedinin bobreklerini çok yorar. Gün içinde ne kadar icse de karşılayamaz. Haftada en az 3 4 kere verilmeli

En azından haftada 1 kez verseniz iyi olur ama günlük bir kedinin içeceği kadar su içiyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum su içmesini istiyorsanız su pınarı alabilirsiniz ben kedime bugün aldım ve gayet de iyi gidip gelip su içiyor :)