Kedim Sokakta Gezip Geri Geliyor

Ecemgurkan

Kedim sürekli dışarı çıkıp gezmek istiyor. Ben ne kadar salmak istemesem de sabahın köründe evde bas bas bağırıyor salınca gezip geri geliyor, bazen eve çok geç geliyor camlarda kapılarda sabahliyorum onu beklemekten. Daha önce baktığım kedilerim de böyle gezip geliyordu fakat hiçbiri bi zaman sonra geri dönmedi bu kedimi de böyle kaybetmek istemiyorum nedir bunun çözümü ne yapabilirim?

7 CEVAP

lwb

Kısır değilse kısırlaştırın
Ne kadar kapıda bağırsa da asla salmayın dikkatini eve yönlendirin, kedi otu olan oyuncaklar alın, yaş mamalar koyun ilk başlarda evin farklı bölgelerine, evde vakit geçirmeyi öğrensin.

Dışarıya çıkmayı bence kesin dışarda herşey olabilir kısırlaştırırsanız bu durum ortadan kalkar benim kedimde dış kapıda miyavlıyordu kısır olunca hiç öle birşey yapmadı

karamelek19

Kısır mi?

sarmanbirkedi

Öncelikle kısır değilse hemen kisirlastirin . Ayrıca evin her köşesine sevdiği yaş mama ödül maması falan koyun . Kesfetsin etrafı

gulatakan

evet alısınca unutturmak zor oluyor.ama ameliyattan sonrakı gün ve amelıyat gunu dısarı cıkmayı ıstemıcek kadar halsız olacak,dısarı cıkmak ıstemıcek.bırkac gun sonra yıne cııkmak ıstıcektır cunku erkek kedıler cabuk toparlıyor.ama asla cıkarmayın.dısarıyı unutsun.evde olmaya alısınca o kadar ısrarcı olmuyorlar.dısarı 7/24 ızleyebılecegı bır cam kenarı ayarlayın.bır de evde bol bol oynayın enerjısını atsın.zamanla alısacaktır

Ecemgurkan

Hayır kısır değil en yakın zamanda kısırlaştıracağım ama herkes, bir kere alıştı artık kısırlaştırsan da sokağı sürekli isteyecek diyorlar:/

sarmanbirkedi

Ya çıkarıp çıkarmamak sizin tercihiniz ama benim kedim günün yarısından fazlasını balkonum ve bahcemde geçiriyor acikinca geliyor . Yani evinizin çevresinde trafik köpekler vs yoksa çıkabilir