Kedi Sahiplenmeden Önce Boss Görevini Aşma.

ygiz_mrtt

Yaşadığım çevre zaten sokak köpeklerin kol kanat gezdiği bir bölge. Hal böyleyken elimden geldiğince kedileri sahiplendiremeye çalışıyorum. Her zaman yavru emziren bir anne kedidir diye kedinin peşinden gidiyorum. dediğim gibi de oldu yavruları vardı 3 tane.ancak sütten kesilmiş olmalılar ki o kadar küçük değillerdi ve yaş mama yiyebildiler. sahiplendireceğim kişiyide bulmuştuk o gelecekti derkeeen o zorlu görev geldi, ''yaşlı adamı ikna etmek''. Anne kedi kızgınlıkta çünkü bağrışları öyle böyle değildi, çiftleşecek ve tekrar doğum yapacak ama ve o kadar yavruya nasıl bakacak bilemiyorum. sonra adam aşağıya indi zehir mi o elindeki dedi ben gösterdim mama paketini. sonra güzel güzel anlattım sahiplendireceğim yuvası olacak, sokakta tehlikede olmayacak ve anne kedi şuanda çiftleşmeye çalışıyor. yuvaya gitmezlerse harap olurlar dedim ama dinlemedi ve beni oradan kovdu. şimdi yaşlı diye birşey demekte olmaz zorla gidip kaçıracak değilim sonuçta onlara saygı duymak gerekiyor ama o yavrucaklara da üzülüyorum ne yapmam gerek ikna edebilmek için? yoksa kendi hallerine mi bırakmalıyım ama gönül de pek el veremiyor. Anne kedi de çok hırçın kısırlaştırma için belediyeyi aramayı düşündüm ama gözeden kayboldu

6 CEVAP

LadyAndCat

Öncelikle tebrikler bu kadar zorlu ve ömür törpüsü bir göreve el attığın için...
Anne kedi evcil değilse gelmiyorsa zor yakalayıpta kısırlaştırmak. Belediye insana gelmeyen kediye bir şey yapamıyor.
Önerim: kapağı kapanan tilki vb yakalamak için kullanılan kafesler varmış. Ondan bulursan içine mama koyacaksın o da mama yerken yakalanmış olacak ve de kısırlaştırmak için götürebilirsin kendin sonra da alıp getirirsin böylece aklın kalmaz noldu Anne’ye diye?
Bebekleri de sahiplendirmeye çalışacaksın mecburen

ZehraBulutt

Belediyelerde var o kapanlardan onunla yakalayıp kısırlaştırıyorlar.

Anonymus552223

Kapan var da ugrasirlar mi bilmem, yasli amcaya gidiyor mu kedi?

Anonymus552223

Yasli amcaya gidiyorsa isin kolay kisirlastircam deme. Asi yaptircam falan diye kafese koyun belediye kisirlastirmis haberim yoktu dersin.

BalliBadem

Neden yuvalansın istemiyorki hiç aç kalmaz üşümez rahat eder güzel şeyler yer kışın üşümez fln de

TATA4242

Yaşlı amcalara dikkat et,bıçak filan saplar mazallah,bu konuda ciddiyim,sağı solu belli olmaz.