Açılmış Yaş Mama Saklama

Miyysila

Yaş mamanin hepsini yemediğinde nasıl saklıyorsunuz?

9 CEVAP

bihtercik

buzdolabı poşetine koyup normal buzdolabı bölümüne koyuyorum ertesi gün veriyorum.
ben bekletmeyi pek sevmiyorum

poughkeepsie

Üstüne streç koyup lastikle kapatarak dolaba koyuyorum 3-4 güne kadar o şekilde saklanabiliyor

Miyysila

Tamam teşekkür ederim

sarmanbirkedi

Konserve mama kapağı var. Kasikla yiyecegini cikartip kapatiyorum . Sonra açıp veriyorum

cagdan

Cam nutella kavanozuna 6-7 tane açıp koyuuorum oda sıcaklığında her gün yüzde elli ondan yüzde elli kuru mamadan besleniyo. İki ay sonra da sadece nd ye geçicem takviyesiz.

BalliBadem

Buzluğa atıyorum

Üstünde kararma olursa o kısmı sıyırıp alttaki taze kısımdan veriyorum ben. Buzdolabında streç filme sararak saklıyorum. Streç film, tam mamaya değsin ama, yoksa çok hızlı bozuluyor kenardan köşeden hava alınca.

Alaracatlover

Oda sıcaklığında kapalı kapta tutuyorum

LadyAndCat

Buz dolabında tutuyorum iki gün içinde verip bitiriyorum bozulma tehlikesine karşı ben de bekletmeyi sevmiyorum.
Evde yaptığım mamayı da az az yaparak 2’şer günde bitiriyorum.