Kedim Yiyeceklerimize Atlıyor

Herammm

Kedim ne yersek yiyelim hemen geliyor ve üzerimize atlıyor. Koltukta oturarak çerez bile yiyemiyoruz. Sürekli kabında severek yediği maması suyu her şeyi var ama gözü bizim yediklerimizde:)) Bunu nasıl çözebiliriz?

12 CEVAP

BalliBadem

Uzatın koklasın yerse tadımlık yesin bizimki vermezsem artık sadece oturup izliyor arada miyavlıyor eskiden atlıyordu ama şimdi zaten yiyeceği bişeyse vericeğimi bildiğinden atlamıyor

Sudeckmkc

Kediler yemeyecekleri şeyleri bir iki koklayıp bırakıyor zaten ama yemek istediği ancak yememesi gereken ( baharatlı soğanlı köfteler kremalı makarnalar sarımsaklı yiyecekler) yiyecekleri yememesi için biz mecburen odadan çıkarıyoruz sofra kaldırılınca kapıyı açıyoruz başka yöntem işe yaramıyor eğitemedik :)

Anonymus552223

Bizim ufak olan da herseye hevesleniyor bi, koklayip kaçiyo sonra.

ZehraBulutt

Yemek yerken kapıyı kapatıyorum, ama koltukta atıştırmalık bir şey yerken gelirseler şşşt yapıp elimin tersiyle hafifçe burunlarından ittiriyorum, birkac seferden sonra vazgeçip kucagıma oturup beni izliyorlar genelde, bu sırada göz teması kurmuyorum çünkü bakarsam hemen acındırmaya çalışıyorlar. Yiyebilecekleri bir şeyse en son azıcık tattırıyorum uslu durdukları için.

@suleren aslında kedinize yoğurt verebilirsiniz haftada 1 kez onlar için sağlıklı

Herammm

Bizim kız sadece kahve fincanını görünce gelmiyor. Kahveyi bir kez kokladı burun kıvırdı beğenmedi :)) Ama çerez falan yersek dibimizde bitiyor:)

suleren

Benim kedimde tam tersi oldu maalesef...kıyamayıp yoğurt vs yediğimizde verdik bu sefer yoğurt kabının kapak açılma sesine bile geliyordu:( biz vermemekle çözüm bulduk maalesef. Vermeyeceğimizi bildiği için de masaya çıksa da 1-2 kere indirdikten sonra vazgeçiyor. siz bi deneyin @ballıbadem'in dediğini her kedi farklı sonuçta:)

Herammm

Bir de öyle deneyim teşekkürler

TATA4242

1-Yavruyken mutlaka alıştırın
2-Evde siz hariç,kimse mama konusuna müdahale etmesin,yani mama verebilirler ama birşey verilecekse,onu siz seçin.
3-Kediniz ne yaparsa yapsın,sizin ona istediği şeyi vermeyeceğinizi öğrenmeli,istediği kadar kıvransın ama siz vermeyin.
4-Eğer bunları öğretmesseniz,evdeki her poşeti karıştırır.Bu tarz huylar,doğuşdan gelmedir ve poşet karıştırma vb.gibi durumlar merakla,alakalıdır.Bunu yok edemezsiniz ama başka yönlere çevirebilirsiniz.(Oyun oynatmak,oyuncak,kedi evi,dışarı izleyebileceği bir yer(cama takılan vb.)kedi otu, şuan aklıma gelmeyen bir sürü şey)

TATA4242

Her kedi farklı cevabı,çok iyi olmuş,evet doğru.Benim kedinin gözü,büyük odamızdan başka şey birşey görmez.Ne oyuncak ne birşey,tek ilgilendiği oda :D
Oraya girip,etrafta at koşturuyor.

suleren

@787891 normalde veriyorduk ancak sıklaştırınca iyice alıştı bizimkisi:) bir süre sonra tekrardan vereceğim

BalliBadem

Bizimki masada salam köfte oluncada ben vermediğimden ilgilenmiyor