Mama Miktarı

SilasinemD

Kedim veterinerin dediğine göre yaklaşık 5 aylık ve 2.6 kilo. Mamanın arkasında 5 ay için 45-60 gram, 2.6 kilo için 50-60 gram arası mama öneriliyordu. Ben de 50 gramı 25-25 olarak günde iki öğün verdiğimi sanıyordum. Sonradan fark ettim ki 25 yerine aslında 30 gram ölçmüşüm yani kedi günde 60 gram yiyormuş. Sabah 7-8 gibi ve akşam 4-5 gibi veriyordum öğünleri ama ikisini de bitiyor sonra miyavlıyordu o yüzden çok azıcık en fazla 10 gram daha yiyordu günde. Çok uzadı konu ama günde yaklaşık 70 gram çok mu fazla yoksa azaltayım mı?

4 CEVAP

SilasinemD

Tamamdır çok teşekkür ederim cevaplar için

Seyma6390

Ben 4 öğün veriyorum her öğün çay bardağının yarısından bir parmak az. Gayet de iyi doyuyor. Kilosu da iyi.

Bellasmom

Kediniz daha yavru. Mama kabı hep dolu olmalı.

Catloveerr

Kediniz daha yavru tabi ki acıkacaktır ve çok enerji harcadığından yemeğe ihtiyacı var. O yüzden ölçülü vermeyin mama kabı hep dolu olsun.