Kediyi Eve Almadan Beslersem Zarar Vermis Olurmuyum?

Tari

Merhaba ben bir kediyi eve aldim yavruyken.amacim eve daimi almak degildi ac ve disarisi soguk oldugu icin kiyamadim aldim.gunluk zamaninin bir kisminida disarida geciriyor hep evde olmuyor.simdi hamile ve doguracak.ama ben yurtdisina gidecegim icin ne yapacagimi bilemiyorum ama disarida kalirsa yemegini her gun verecek komsular sadece eve almicaklar.bu konuda ne yapmam gerektigini tam olarak bilmiyorum yardim edin.

6 CEVAP

Anonymus552223

Ama eger yavrular tek tek sahiplendirilmeyecekse, dısarida dogursun, yani anneyi eve alip 1 ay bakip disari salmak hic iyi degil. Yavrular evde dogunca kesinlikle disarda yasayamaz

BalliBadem

Yemek vereceklerinden emin seniz sorun olmaz bence bi kedi evi alın sağlam

Catloveerr

Sokakta doğurması kötü olur biri evine geçici alsa yavrular büyüyünce sahiplendirilir, anne de belediyede kısırlaştırılır.

Sudeckmkc

Sokakta iyi yaşar bi sorun olmaz cevabını vermek ya da buna inanmak pek mantıklı olmaz. Sahiplendirme çalışmanız en doğrusu olur.

Sudeckmkc

Sokakta iyi yaşar bi sorun olmaz cevabını vermek ya da buna inanmak pek mantıklı olmaz. Sahiplendirme çalışmanız en doğrusu olur.

Anonymus552223

Keske kisirlastirilmis olsaydi. En iyisi yavrular 2 3 ay olana kadar evde besleyip, yavrulari sahiplendirdikten sonra, anneyi kisirlastirmak. Ama zahmetli bir surec tabi. Onun disinda disari alisikmis zaten. Diger sokak kedileri ne kadar iyi yaşıyorsa o da o kadar iyi yasar.