Köpeği Çiş İçin Dışarı Alıştırma

beyzavc1

yavru olduğu için bir süre eve yaptı. Artık aşıları bitti dışarı alıştırmaya çalışıcam ama eve yapmaya devam ediyor? Önerisi olan?

2 CEVAP

benissexo

köpekler içgüdüsel olarak barındığı yattığı yere yapmak istemez zaten en uzak yere yapmak ister,
bu da 7 8 aylıkken oturmaya başlar yavaştan SÜREKLİ dışarda olmanız lazım belki 10 belki 15.. tuvaletini yaptığında ödül maması sevgi, fakat 5 6 aylığa kadar köpeğin wc eğitimini tam
oturtamazsınız bu dönemler öğrenme dönemi olacak.

Her tuvaleti geldiğinde dışarı çıkaracak biri olacak mı yanında? Uzun süre evde kalacaksa ped üstüne yapmaya da alıştırsanız alternatif olarak güzel olur. Yoksa dışarı çıkmayı bekler çişini tutar. Uzun süre çiş kaka tutmak zararlı bir alışkanlık olur.