Beslenme Miktarı

Affaccann

2.5 aylık dişi siyam kediye sahibim ancak günlük beslenme miktarı ne kadar olmalı? Kendisi biraz pis boğaz 50 gram kuru mama veya daha fazlasını yiyor günlük olarak haftada 2 kez de yaş mama veriyorum

7 CEVAP

bihtercik

yediği mamanın arkasında kilosuna göre yemesi gereken miktar yazıyor olmalı.
2.5 aylık bir kedinin haftada en az 3 yaş mama yemesi lazım (kaliteli olanından)

ZehraBulutt

Kısıtlamayın yesin büyüme çağında, 50 gr çok değil.

İstediği kadar yesin 1 yaşına kadar benim kedim şuan 13 aylık hala ölçerek vermiyorum istediği kadar yiyiyor

Affaccann

Yazan miktardan fazlasını yiyiyor o yüzden sordum vermeyincede rahatlık vermiyor ağlanıyor söyleniyor gece gelip kulaklarımı ısırıyor :D yaş ama konusunda haftada 2 hafta kendi düşüncelerime göre yeterli zaten beslenme miktarının üstünde ayrıca su tüketimide oldukça iyi durumda. Yaş mama aşırısının zararı elbette olmaz fakat su tüketimi bu kadar fazlayken çok gerek görmüyorum. Yinede görüşünüz için teşekkür ederim

Natkarat

Belirttiğiniz sorunları yavruyken yaşamazsınız. Zaten hareketli ve sağlıklıysa yediği miktara dikkat etmeseniz de olur diğer arkadaşların dedikleri gibi. İllede ölçülü vereceğim derseniz paketin arkasında yazan değeri baz almanız gerekiyor. Yalnız şunu söyleyebilirim. Mamanız tahıllıysa kesinlikle 50 gramdan fazladır. Tahılsızsa ve çok kaliteliyse bir ihtimal 50'dir ama çoğu tahılsız için bile altında kalacaktır. Diğer bir deyişle yavruyken şişman olmaz. Hafif toparlak olsa bile sürekli boy attığı için toparlayacaktır. Kısaca mümkün olduğunca mama kabını dolu tutmaya özen gösterin.

Affaccann

Ya iyi hoş söylüyosunuzda küçücük kedi günde 150 gram yemesi doğal mı? Tamam çok sık öğün yemesi gerekiyor ama ilerde kilo sorunu böbrek sorunu ile karşılaşmak istemiyorum o yüzden ideali ne ise onu vermek istiyorum

Affaccann

Yaş veya kuru tahılsız kullanıyorum zaten teşekkür ederim bilgileriniz için.