Kısır Kedi N&D Mi Somonlu Problan Mı?

BettyS

Anket

N&d düşük tahıllı portakallı somonlu
(29 oy)
Problan kısırlaştırılmış somonlu
(3 oy)
Toplam (32 oy)

Arkadaşlar kısırlaştırılmış kedim için mama değişikliği yapmak istiyorum. N&d düşük tahıllı somonlu portakallı mı yoksa problan somonlu mu? Problanın kitten tavuklusunu kullanıyordum. Tüylerine faydası olması için balıklı mamaya geçmek istiyorum aranızda kullanan varsa hangisini önerirsiniz?

14 CEVAP

Sselin1

N&d somonlu daha iyi tabiki ama tüylere iyi gelir mi bilemem n&d bu konuda pek basarili degil aslnda cogu marka ayni tüylerden kurtulus yok :) farkli olarak Fitmin purity nin somonlu mamasini deneyebilirsiniz. Icerik olarak guzel bir mama.

onurtemiz

Uzunca ve farklı çeşitlerden ND kullandım ve yok tüyleri çok döküyor :-) içerik olarak düper bir mama. Kedinin sağlığı konusunda da epey etkili.

İçeriği çok iyi olmayan ama kedilete iyi geldiği yönünde hep söylerler ProPlan çeşitleri tüy ve deri konusunda başarılıymış. Ben kilo alsın ve dökümü azaltsın diye ProPlan Kitten aldım henüz açmadım 1 ay sonra açar kullanırız umarım işe yarar.

Lakin bu alara her kedi tüy döküyor. Bütün kediler tüy dökme dönemine girdi. Zaten sert bir kış olmadı bizim için ve biraz erken girmiş oldular.

Siz düzenli tarayın fırçalayın her gün. Balıklı mamaya şimdi geçmeyin bence havalar çok ısınsın o zaman geçin Haziran gibi.

ND tüy konusunda başarılı değil ama deneyip görün formülü değiştirmişlerdir belki de..

mervegck06

Ben uzunca bir süre nd kullandım ocean serisi düşük tahıllı olanını ama bizde tüy konusunda hiçbir fayda sağlamadı. Ama içerik olarak proplan dan tabiki daha iyi.

Maalesef ki her kediye her mama iyi gelmiyor.

Ben şuanda kedime proplan hindili kısır mamayı kullanıyorum somonlu olanına geçicez bu bitince mama güzel ama kedileri bağımlı yapıyor bundan önce ND yavru mamayı kullanıyorduk tüy dökülmesi vardı proplan kesti

onurtemiz

Kliniklerde satılan ND farklı olabilir. Kinoalı çeşitler olumlu olabilir kedilere ama pahalı oldukları için insan çok yanaşamıyor oralara. Yine de alıp denemek gerekir

@onurtemiz o nd nin mamaları internette falan satılmıyormu ya geçen veterinere dedim 1,5 kiloya 150 tl dedi şaşırdım kaldım

Sselin1

N&d kinoa receteli bir mama degil sadece veterinerde satilmasi cidden saçma. Baska ülkelerde internet satisi var diye biliyorum. Ama suan sitelere bakinca n&d pumpkin serisinin de internette 1.5 kilosu 120 lira. yani Kinoali seriyi vetlerin 150 ye satmasi normal. Ama 30 lira da az degil bizim icin:) belki yogun istek olsa sadece vetlerde satilmazdi artik sebebi ne bilmyorum.

Evet yurt dışında marketlerde bile satılıyor

mervegck06

Nd kinoa lı kullanayım dedim 1.5 kg olanına 150 TL dediler ve her veterinerde yok ben ND ocean serisinin 5 kg olanını ocak ayında 176 TL ye aldım 1.5 kilosuna 150 TL vermek çok saçma.

Sselin1

Bu arada n&d nin kinoali skin coat serisi de var direk deri ve tüy sagligi icin üretilmis icerik ve besinsel degerleri normal n&d den daha farkli ringa balikli ve bildircinli olmak uzere 2 cesidi bulunuyor. Ben denemek icin elimdeki mamanin bitmesini bekliyorum umarim etkilidir.

Alaracatlover

Nd+Biotibli vitamin iş görür tavsiye zurich! Ve milks

pinarcaya

Nd mamadan vazgecmek istemedigim icin tuyleri icin ayrica vetoskin kullaniyorum.

Sselin1

Merve simdi n&d nin fiyatlar ucmus tahilsiz seriye bakin 1.5 kiloluklar internette 120 lira:/ kinoali mamaninda 5 kiloluk paketi daha hesaplidir onu daha bir sorun. Ama cokta bir sey beklememek lazim.

BettyS

Teşekkürler cevaplar için :)