Kedim İp Yuttu.

velespityesil

Kedim ip yuttu, hatta yedi diyebilirim. Normalde çok iştahlı olmayan ve dün koyduğum yaş mamayı dahi çok iştahlı yemeyen kedim az önce ağzını şapırdatarak fotoğraftaki kadar bir ipi yuttu. Doğal yollarla çıkar mı yoksa malt macunu ile kusup çıkartır mı? Şu anda gayet iyi gözüküyor. Bir sorun varmış gibi durmuyor. Yapmam gereken bir şey var mı?

12 CEVAP

Sselin1

Evet malt ve yas mama verirseniz daha iyi olur. Bu tarz seyleri önüne atmamak lazim. İp görünce deli oluyorlar gece oynarken gördüm hemen kaldrdim dedim basima iş açma :) bir de benim kedimin bant yeme hastaligi var genel olarak jelatin vs bayiliyor ama bant görürse asla affetmez yer. Kedisinde boyle bir sorun olan var mi ?

TATA4242

Daha bir şey olduğunu görmedim,spagetti gibi içine çeker.Ortalık yerde ip bırakmayın,iğne,ip,lastik her türlü malzeme olabilir.Ben bizzat iplerin hepsini çekmeceye koydum.Bu tarz huyları var,sorun olmuyor.Doğal ipse zararı olmaz.Eğer naylon vs.karışım ip ise zararı olabilir ama dışkı ile atar.Zararından ziyade süreklilik önemli.Bu sebeple öncelikle evde girebildiği yerlerde bu tarz önlemler alın.

velespityesil

Teşekkür ederim Sn.TATA4242; suç bende aslında, iple bir işim vardı ve kedim durmadan elime atlayıp iple oynamak istedi. Ben de al oyna diyerek önüne attım ipi. Daha dikkatli olurum bundan sonra.

Malt verirseniz daha iyi olur sindirimi kolaylaştırır

@sselin1 evet bu sorun bizdede var yerde bant gördünmü affetmiyor sonra 1dk sonra kusuyor

Sselin1

Kokusu mu cezbediyor yoksa kusurak mide temizligi yapmak için mi yiyorlar çozemedim bizimki de kusuyor yedikten sonra.

Olabilir bitki yerine

velespityesil

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Bant konusu başıma gelmedi ama o konuda da fazladan önlem alacağım.

Natkarat

Mide asitleri insanlara göre 2 katından daha güçlü. Sorun olmaz ama uzun vadeli yemesinin önüne geçerseniz daha iyi olur. :)

mrtunaboylu

Tarçın da yemişti bizim. Fakat kusmadi. Kakasiyla çıkmıştı. Burdada dikkat etmen gereken ip yarım kalıyor. Sakın çekmeyin bağırsak dugumlenmesine yol aciyormus. Vet uyarmıştı. Tarımda kalsa makasla kesin kendi çıkar demişti. Deneyimi vardı belliki. Bilginize

lwb

Siz yine de yabancı cisim tıkanıklığına karşı gözlemleyin ama bir şey olucağını hiç zannetmiyorum.

velespityesil

Teşekkür ederim Sn.Natkarat