Kedim Pirelendi

Maskesmom

Arkadaşlar kedim pirelendi, dış parazit aşısı yapıldı ilk önce öldü pireleri yerden topluyordum ölü pireleri. 1 hafta sonra üzerinde yine pire görmeye başladık bu sefer tıraş ettirip yıkattık ve evi ilaçladık ama kısa tüylerine, parazit aşısı ve evin ilaçlamasına rağmen hala pire var! Yardım edin ne olur ne yapmalıyım? Pire tasması kesin çözüm verir mi? Sizin fikriniz neler?

6 CEVAP

TATA4242

Vet.hekim damla olarak ne kullandı.

Kuzucansu44

Pire tasması veya pire damlası işe yarar. Yine geçmezse veteriner farklı bir yöntem uygular diye düşünüyorum

TATA4242

Pire tasması pireleri öldürmez,sadece uzak tutmaya yarar ve pek başarılı değildir.

TATA4242

Yani Tickless Ultrasonic gibi bir etkiye sahiptir,geldikden sonra değil,gelmeden önce kullanmak gerekir.Tabii bu tarz ürünler,pire tasmasından daha etkili.

Sselin1

Her pire damlasi tam olarak basarili degil malesef. Stronghold, broadline vb markalari kullanin.

TATA4242

@Sselin1 hanımın dediği gibi,özellikle broadline çok etkili.Özellikle pire sorunu üzerinde sıkıntı yaşayanlar için öneriyorum.Çünkü dış parazit =iç parazit demek.Stronghold şerit kurtlarda etkili değilken Broadline iç&dış bütün parazitlerde şerit kurtlar dahil etkili.
İç ve Dış parazit için kullanılan,güçlü damlalar
Stronghold
Broadline
Advantage multi