Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ve Bir Yıl Yetecek Kadar Uygun Ama Kötü Olmayan Bir Mama Önerir Misiniz

irem_02

yeni kedi sahiplenmek istiyorum ve bütçem 150 200 arası. Bu fiyat aralığında 10 15kg çok da kötü olmayan bir mama markası önerebilir mısınız lütfen.

14 CEVAP

yasminackz

Yeni kedi sahiplenecekmişsiniz bir anda 15 kg mama almak ne kadar doğru iyi gelip gelmeyeceği ne malum bende 1/1,5 kg alıp denemeniz daha sağlıklı olacaktır

TATA4242

O fiyat aralıklarında sadece Mystic alabilirsiniz,oda 200 tlden fazla.Bu bütçe aralıklarında kedi sahiplenmenizi önermem.İleride hastalanınca veya parazit oluşursa dış ve iç parazit için,ort. 100 tl.Veya mantar gibi problemler için,doğal olsa bile ginede,az sayılamayacak ücret.Kısırlaştırma zamanı,geldiğinde en az 200-300 tl bandanı ödemeniz gerekiyor.

SilasinemD

Bence siz en iyisi maddi durumunuz daha elverişli olana kadar birazcık bekleyin. Ben bile maması kumu yaş maması tuvaleti diyene kadar kaç para harcadım bilmiyorum. Asla gözüme gelmiyor harcadığım para ama kedimin çok yemek yediğini, mamanın tahmin ettiğimden erken biteceğini fark ettim. Bentonit kumdan çam peletine geçmeyi düşünüyorum. Uzun lafın kısası her türlü fazladan masraf çıkıyor.

Bellasmom

O fiyat aralığında aklıma Mystic geldi. 15kg 180-200₺ arası

sarmanbirkedi

Bonacibo öneririm 4 kilosu 53 tl

britishoglum

Reflex mama 15 kg 200 lira. Bütçeye çok uygun. Benim kedim severek yiyor

onurtemiz

Kediye böyle zarar verme ihtimaliniz var ve cebinize de öyle.

Onun genel sağlığı için o kadar büyük mama almayın eğer bayatlayıp bozulursa yenisini alacaksınız. Bir süre 3-5 ay götürecek mamalar alın.

Klişe olacak ama bütçenizin çok olmadığını varsayarak ProPlan Kitten ve ya Royal Canin Mother alabilirsiniz 4KG. Eğer iyi bakacaksanız mamaya 10 KG olanını alın.
12 aylık mamaya 150₺ vermek sağlıklıca olmayabilir. Hoş o iki mama da çok iyi değil malasef içerik olarak.

Ya da siz iyisi mi Matisse Kitten alın 10 Kg 250-280₺ idi içerik olarak sağlıklı çoğu mamaya göre. Bütçenizi arttırmaya çalışın. Kötü mamalar ileride sağlık sorunlarına yol açabilir uzun beslenme sonucunda.

Matisse, Brit Care, Profine bunlar orta kalitenin iyi mamaları. ProPlan, Royal Canin, Hills bunlarda orta kalitede mamalar ama o üçünden sonra gelebilir bu üçü içerik açısından. Fakat Veterinerler daima bu üçünü önerir, ayrıca kim beslerse bu üç mamadan biriyle, o kedilerde pek bir sıkıntı görmedim (genç ve yavru gördüm daha çok) ama dediğim gibi sıkıntı olma ihtimalleri var ben görmemişimdir.

Anonymus552223

Sokaktan sahipleniyorsaniz, veya sokaga gitme riski olan bir kediyse, enjoyla da besleseniz kurtarmis olursunuz bence.. kaliteli mama iyidir ama en onemli sey degil. Ilk etapta bir kac asisi var ,bir de 1 yasina gelince 1 defalik kisirlastirma masrafi (300-500) arasi. Bunlari da hesap edin.

BalliBadem

15 kg mama 6 ay fln gider birde yaş mama önemli ama içeriği iyi olmalı bence **********dan yaş mama alın 6 lı içeriği güzel ve o kadar uyguna başka yok günde bir 50 gr vermenizi öneririm bi konserveyi açıp 8 e bölüp buzluğa atarsınız yaş mama kuru mamanın eksiklerini çok iyi örter ama diş bakımına özen göstermeniz gerek haftada 1-2 fırçalayın

Gamzessven

ucuz mama alınca masraftan kaçamıyorsunuz aslında. Kaliteli mama en önem verilmesi gereken konu bence kedi sahiplenmeden önce. Çünkü düzgün beslenemediğinde başlıyor her şey. Eğer yeteri kadar besleyici bir mama almazsanız ilerde kaçtığınız masraf katlanarak karşınıza çıkar. Matisse 10 kg 250-280 civarı ve içeriğinin de dengeli olduğunu düşünüyorum. Nd acana gibi mamaları alamasanız da en azından matisseyi almalısınız bence. Haftada en az iki kez de yaş mama ile beslemelisiniz bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz çeşitli tarifler var.

cagdan

15kg mitcho 125-130₺ tavuklu pirinçli oluyor. Evde de ciğer haşlayıp suyuyla ayırıp patates de haşlayıp karıştırın parça parça ayırıp 2-3 günde bir verin belki yeterli vitamin protein içerikli beslenemez ama hayat enerjisi olur.

Anonymus552223

Bu arada 15 kilo mama 2 yil yetmez maksimum 5 ay falan

BalliBadem

Mama kediye iyi gelmeye bilir bi kaç marka deneyin az kiloluk duruma göre sonra 10-15 kg mamaya geçersiniz o yat civarlarında
Golosi (7.5 ve 20 kg)
Mystic (15 kg)
Bonacibo (4 kg)
Micho (15 kg)
Olabir tam net fiyatlarını bilmiyorum ama o fiyat civarındalar kaliteye göre sıraladım hepsini deneyin azar azar en verimli olanı seçin bence ve 2 marka seçin 15 kg alınca bi ondan bi ondan alırsınız

onurtemiz

Benim kedim az mama yiyor ama bir hayvan sahiplenirken özellikle ilk masrafları çok. Mamayı sevmesinden çok ona yaraması önemli.

Biraz birikim yaptıktan sonra sahiplenin derim. Böylece bu süre içerisinde kedi bakımı hakkında yeterli bilgiye ulaşırsınız