Kedi Kumu Temizleme

altininannesi

Kızım kedi kumunu temizlerken 3 keredir tuvaletinin dışındaki zemine gözümün içine baka baka tuvaletini yapıyor çözümü olan var mı?

4 CEVAP

Çişini yaptığı yeri güzelce temizleyin. İdrar kokusu veya kalıntısı kalmasın. Sonrasında gözlemleyin eğer hala aynı şekilde yapıyorsa kumunu komple değiştirin ve temizlemediyseniz kum kabını yıkayarak temizleyin. Kediler titiz hayvanlardır mutlaka bir şeylerden huylanmıştır.

Birşeye sinir olmuş veya strese girmiş olabilir eve misafir falan geldimi, eşyaların yerleri değiştimi?

Suraemir

Bazen benimkide yapıyor tam en köşeye yapacağım derken tutturamayıp dışarı yapıyor anlamadım ama arada bir oluyor

altininannesi

evimize misafir gelmiyor,eşyalar aynı yerlerinde ama anlayamıyorum niye böyle yapıyor üç haftadır bizimle son bir haftadır böyle yapıyor