Kedimde Mama Yememe Sorunu

Rockyyyy

Merhaba 3 aylık kedimi 1 ay önce sahiplenmiştim.1 aydır royal canin babycat maması veriyorum ama bir türlü alışamadı.hep zorla yiyor ve az yiyor.kedim tavuk yemeyi çok seviyor bazen kuru mamasına tavuk suyu koyuyorum o zaman iştahla yiyor.o yüzden N&D tavuklu narlı yavru kedi maması alsam sizce sever mi o mamayı

11 CEVAP

LadyAndCat

Rockyyyy
Bebek kediniz az yiyor demişsiniz.
Az derken??
Kediler az yerler.
Yetişkin kedi günde ortalama 60 gr kuru mama yer. Yavru kediniz bir günde bir çay bardağı mama yiyebilir en fazla. Veterineriniz kilosu için ne söyledi?!?

Kediden kediye değişiyor benim kedimde ND sevmiyor rc hiç kullanmadık şuanda proplan la devam ediyoruz

LadyAndCat

Rockyyyy
Her kedi N&D yemiyor kaliteli bir mama olsa da. Bebek kedi için yağ oranı %20 altına düşmeyen mama öneririm. Bebek kedi beslenmesi ve yetişkin kedi beslenmesi biraz farklı

LadyAndCat

Rockyyyy
Az miktarlarda mama alıp deneyin.
Kedinizin mamayı sevmesi yemesi önemli sonuçta...
Haftada 4 kez yani haftada 2 gün yaş mama verebilirsiniz fazla olmayacaktır. Et ve yumurtayı pişmiş verin. Tuzlu , kemikli, baharatlı et vermeyin. Kemik vermeyin.

Gamzessven

Royal canin babycat mama da büyük ihtimal tavukludur ama her mamayı her kedi sevmiyor. Bence de küçük paket başka mama alıp denemelisiniz. Nd mantıklı bir seçim olur

Rockyyyy

Ladyandcat
Şöyle söyliyim ben öğrenciyim 1+1 dairede kalıyorum haliyle mutfakla salon aynı yerde oluyor.ben mutfak tezgahının oraya ne zaman gitsem kedim gelip dibimde hiç susmadan miyavlayıp yemek istiyor.karnı doymuş olsaydı bence böyle yapmazdı. hem bu kuru mamayı hiç iştahla yediğini de görmedim.

Rockyyyy

Ladyandcat
Kilosu da veterinerin dediğine göre normalin altında o yüzden kilo da alması lazım

LadyAndCat

Rockyyyy
Kediniz kuru mamasını sevmiyordur. Yaş mama, tavuk gibi et ve daha besleyici şeyler vermenizi öneririm.

Rockyyyy

Ladyandcat
Arada onlardan veriyorum zaten ama sürekli vermek ne kadar doğru ki kuru mama yemesi gerekmiyor mu ilk defa evcil kedi beslediğim için bu konulara fazla hakim değilim. tavuk sevdiği için tavuklu kuru mamayı da sever belki diye düşünüyorum

BalliBadem

Hergün az miktarda yaş mama yiyebilir tavuk seviyor demişsiniz evde tavuk haşlayıp buzluğa porsiyonlayıp hergün biraz yiyebilir kuru mamayla karıştırabilirsinizde

kilo alması için günlük gimcatin multivitamini + 3 günde bir çorba kaşığı sade kefir + her sabah haşlanmış yumurta sarısı