Kedi Kumunu Ne Kadar Sıklıkta Değiştiriyorsunuz?

Seyma6390

Kedi kumunu hergün eliyoruz bunun dışında o kumu ne kadar sıklıkta değiştirmeliyiz kimi haftada bir yeni kum döküyor kimi daha geç. Siz ne kadar sıklıkta değiştiriyorsunuz?

7 CEVAP

Kubyusbaskent

Kapalı büyük tuvaletimiz var 10kg kalın kumununun yaklaşık 7lt kadarını döküyorum. 1gun aralıklarla temizliyorum. 15 gün içersinde de kumun kirliliğine göre ya kumu tamamen boşaltıyor yada üzerine kalanı ilave edip süreyi 20gun kadar yapıyorum. Temizliğini çamaşır suyu ve bebe şampuanı ile temizliyorum.

lwb

ben tüm paket kumu boşaltıyorum kaba, her yaptığında çişini kakasını temizliyorum, 3-4 haftada bir de tüm kumu

LadyAndCat

Bir kedi için 2,5 Lt kum koyuyorum.
Paketin yarısını. Birkaç gün yetiyor.
Paketin kalanını boşaltıyorum o da bir hafta civarı yetiyor.Bu şekilde 5 Lt’lik kum paketini bitiriyorum.
Kirlilik durumuna göre de dibindeki kumu döküp sabun veya cifle temizliğini yaparım kabın.

Ben 3 veya 4 haftada 1 kumu ve kum kabını tamamen döküp yıkıyorum kumu azalıncada üstüne ilave ediyorum

Zeynucka

15 günde bir komple değiştiriyorum.ama son aldığım kumdan çok memnun kaldım sanırım bira daha uzun kullanabileceğim.(lindo cat bebek pudralı ince taneli kum)

onurtemiz

ilk sahiplendiğinizde ve ya ilk kum dolduruşunuzda 10 lt olandan koymanız gerekiyor çünkü yerden yüksekte olmalı kum. Her 30 gün de 1 üzerine 5 lt eklemelisiniz. Çünkü ortalama 1 ay da o 10 lt yarı yarıya azalıyor. Kürekle kumu hunharca alıyorsanız yarıdan fazla bitecektir 1 ay sonra :D

Kum seviyesi neden yüksekte kalmalı? Tabana yapışma ihtimalini ortadan kaldırıp koku oluşma özelliğini de kaldırmış olursunuz. Ayrıca kedinize daha temiz gibi gelir o tuvaletin içi. Kum azalırsa çok doğru düzgün kazıyamaz orayı ayrıca dışkılar çokça gözükür.

dilaraxx

sürekli kumunu temizliyorum 3-4 haftada bir kum kabını komple yıkayıp yeni kum dolduruyorum