Mama Yeme Sorunu

damlan

Merhabalar ,
1,5 yaşında dişi kısırlaştırılmış kedim var. Kedimde herhangi bir sağlık problemi yok,keyfi yerinde daha yeni veterinere gittik veterinerimiz gayet sağlıklı buldu.Ancak mamayı az yeme gibi problemimiz var .Kilosu 3,2 ile 3,3 kg arasında değişiyor. Kaç kere mama değiştirdim (hills, orijen ,acana vb..)yaş mama verdim burun kıvırıyor (suyunu içiyor sadece ) yediği mama Acana grasslands günlük tükettiği miktar (30 gram ile 40 gram)arası değişiyor veterinerimiz hareket ile de bağlantılı olduğunu söyledi .Ancak bazen 30 gram ile doyuyor sizce bu durum endişelenmem gereken bir durum mu? (aralarda 2 gün evde bıraktığımızda 50 - 60 grama çıktığı oluyor)

2 CEVAP

damlan

çok teşekkür ederim :)

Kediniz sağlıklıysa zaten sağlıklı olduğunu tüylerinden bile anlayabilirsiniz hastaysa tüyleri karma karışık olur kediden kediye değişiyor benim kedimde değişiyor mesela 1 hafta günlük 85gr yiyiyor sonra 1 haftada 40gr a kadar indirebiliyor