Sevdirmiyor

cuneytsahin

Merhaba arkadaşlar,benim kedim 6 aylık erkek kısır bir sarman.Yanıma gelip kendisini sevdirmeye bayılır fakat ben kucağıma aldığımda bir anda kaçmaya ve tıslamaya başlıyor.Bunun nedeni ne olabilir ? Bu arada 1 ay önce sahiplendim ve sizce bu huyu değişir mi ?

7 CEVAP

Catloveerr

Evet kucağa alışabilir size güvendikçe. Benim de sokakta baktığım yavrular bir adım atsam kaçardı şimdi kendilerini sevdirmek için dibimden ayrılmıyorlar. Başta kucağa alınca panik olup kaçıyorlar fakat bir süre sonra gelip kendileri kucağıma çıkmaya başlıyor. Eğer kediniz önceden ürkek bir kediyse alışacaktır zamanla. Ya da huyu öyledir kucağı sevmiyordur. Ama kedinizi yeni sahiplenmişsiniz birkaç aya can ciğer olursunuz :)

cuneytsahin

Kucağa alınca kulaklarını yatırıp tıslıyor saldırıyor ama normal zamanda gelip elime sürtüyor kafasını sevdirmek için.Teşekkürler umarım dediğiniz gibi olur :)

Catloveerr

Zamanla alışacaktır bence ya da kucak sevmiyordur. Ben de bi kere sokakta bi yavru bulmuştum kucağa alınca kıyameti koparıyordu. Ürkek olmalarından kaynaklı bence yoksa insana alışık yavrular kucakta, omuzda falan gezmeyi seviyor

Kedimiriltisi

Ben kedimi 40 günlükken sahiplendim. İlk gün nasılsa hala aynı. Benimki kendini sevdirmeye bile gelmez. Neler denemedim ödül mamasını kucağımda vermeyi mi, en sevdiği battaniyeyi kucağıma sermeyi mi ???? hepsi başarısız oldu. Kediden kediye huylar değişiklik gösteriyor????‍♀️

Anonymus552223

Kucakta guvende hissetmeyebiliyorlar. Ozellikle bebek gibi tutmayacaksiniz. Tutus tarzi da onemli

Kedimiriltisi

Ben kedimi 40 günlükken sahiplendim. İlk gün nasılsa hala aynı. Benimki kendini sevdirmeye bile gelmez. Neler denemedim ödül mamasını kucağımda vermeyi mi, en sevdiği battaniyeyi kucağıma sermeyi mi ???? hepsi başarısız oldu. Kediden kediye huylar değişiklik gösteriyor????‍♀️

Mirtip

Tamamen huy meselesi, bebekken de kucağı sevmezdi, kendi istediğinde gelip sevdirmesini beklerdim, 8 ay oldu hala bekliyorum, gelmedi:)
Uyumadan önce kendi yatağında, bir de mama yerken sevdiriyor.
Onu sevme ihtiyacımı kendisi bir şeyle meşgulken aradan çıkarıyor galiba:)