Brit Care Kedi Maması Ölçü?

Gkocg

Elinde ölçü kabı olan varsa 100 gramı ne kadar ediyor kabaca söyleyebilir mi? Mesela bir çay bardağı bir su bardağı gibi.

6 CEVAP

Catloveerr

Kendiniz bir çay bardağı kadar poşete koyup bakkala tarttırabilir o şekilde hesaplayabilirsiniz.

Bir su bardağı 85gr yapıyor geçen bakkalda ölçtürdüm poşetle

Gkocg

Çok teşekkür ederim

LadyAndCat

Gkocg
Mama paketlerinin arkasında yazar kaç kilo kedi için ne kadar mama verilmeli diye. Günlük 100 gr gerçekten çok. Kedinizin en az 6 kg olması lâzım :))
BİLGİ:
1 çay bardağı 42 gram mama alır.
Günde iki öğün verirseniz günlük olarak 80-84 gram kadar mama yer.
Bu miktar bile kediniz erkek ve çok iri değilse fazladır :))

Gkocg

Yok mama miktarını kilosuna göre ayarlıyoruz. 100 grama göre kıyaslayarak belirlemek için sordum

Sselin1

Bir kasik mama 10 gr civarinda. Bir cay bardaginin da 50-55 gram olmasi lazim. Eger kediniz kilolu degilse fazla yemek isterse asiriya kacmadan ölçüyü arttirabilirsiniz. Kediniz yavruysa ölcüye takilmayin istedigi kadar yesin:)