Tüy Dökme Sorunumuz Bitemiyor

Sofiapamuk

Merhabalar. Bizim pamuğumuz sahiplendikten sonra mantara yakalandı. İlk veterinerin yanlış tedavi, mama ve eksikleri yüzünden mantarı 9 ay gibi bir sürede atlattık.(ikinci veteriner sayesinde) bu süreçte ilk önerilen mama tavuk etliydi ve protein oranı çok yuksekti (advance) bu yüzden vücudunda protein alerjisinden hiç tüy kalmamıştı neredeyse. Bu süreçleri atlatırken Hills Z/D mama kullandik. Şimdi Hills in tuna balikli kuru mamasını kullanıyorum. Sanırım mamadan kaynkalı aşırı tüy dökümü var. ( Veteriner ısrarla mamadan değil diyor). Hangi mamaya geçiş yapabilirim? Kedimiz 1.5 yaşında ve scotish kırık kulak. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

23 CEVAP

Sselin1

N&d dusuk tahilli onerecem de o da tüy dökülmesine pek iyi gelmiyor ama icerik olarak kedinize uygun kuzulu secenegini deneyin isterseniz. Ya da fitmin puritynin somonlu mamasina bakin oda icerk olarak guzel bir mama. 2 mama da icerik olarak hillsten guzel mamalar yani ama denemedem kedinizin tüy dökülmesine iyi gelir veya gelmez diye net bir sey diyemeyiz. Farkli bir mamaya gecince tüy dökülmesi bitmezse tatanin dedigi gibi tahlil yaptirip ihtyacina uygun bir takviye kullanabilirsiniz. Bir de bu tarz sorunlar yasayanlara advance sensitive somonlu mama iyi gelmis ona da bakabilrsiniz

dtaylan03

Veterineriniz genel bir tetkikte bulunmadı mı? Ciddi bir tüy dökme sorunu ise bence mutlaka temel bir takım tahliller yapılmalı

TATA4242

Mamalar o kadar kısa sürede etki göstermez,boşuna almayın derim.Kullanırsınız,iyi gelmiş gibi olur 3_4 ay sonra tekrar aynı şey olur.

TATA4242

Ben her zaman aynı şeyi söylüyorum,sadece mama değiştirmek çözüm değil,sorunun kaynağını bulmak lazım.Asıl ben teşekkür ederim.

Sofiapamuk

Sselin1 Z/D kullanırken dökülme yoktu sadece mantarlı bölgelerde oluyordu.

Sofiapamuk

Sselin????

Sofiapamuk

Sselin emoji yollamıştım soru işareti çıkmış

Sofiapamuk

dtaylan03 henüz bulunmadı