Kedim Kardeşimin Yatağına Çişini Yapıyor

Kedilerin sevmediği kokular var mı? Evde onu istediğim yerden uzak tutmak için organik sprey yapmak istiyorum. Kumu temiz de olsa, kumunu ve kum yerini değiştirsek de bazen kardeşimin yatağına çişini yapıyor. İnternette bulunan uzak tutma spreylerine güvenemedim. Kullanan var mıdır?

6 CEVAP

LadyAndCat

Kedinizin bu davranışı yapmasının bir sebebi olmalı?
Kısır mı? Değilse yapar.
Bir rahatsızlığı da olabilir.
Tamamen psikolojikte olabilir.
Kardeşinizi sever mi? Rahatsız olabileceği bir şey var mı?
Benim bir kedim Baba’ma uyuzluk olsun diye yıkanmış gömleklerine işerdi :))

@LadyAndCat Veterinerine sorduğuma göre bir sorunu sıkıntısı yok, gayet neşeli ve halinden memnun sadece çok titiz günde bir kere kumuna kakasını yaptığında güzelce dezenfekte etmeden asssla kumuna işemez. kafasına estiği zaman gider kardeşimin yatağına. Ne dersiniz alayım mı internette ki spreydrn?

Sprey alacağınıza işediği yerlere sirke veya kolonyayla falan silin spreyden daha etkilidir bence

Bellasmom

Kardeşinizin çarşaflarını sirkeyle yıkayın, çişini yaptığı her yere bunu yapmanız gerekir. Organik sprey için de narenciye kullanabilirsiniz mesela sprey şişesini su ve limon suyuyla doldurun uzak durmasını istediğiniz yerlere sıkın ancak doğal yollu bir sprey olduğu için limon kokusu bir süre sonra uçacaktır.

Natkarat

Kediniz kısır mı sorusunu cevaplamamışsınız. Kısır mı?

@natkarat hayır değil fakat bunun ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz