Scottish Fold Mama Seçimi

muratkos

Merhabalar,

Bir arkadaşımdan 8 aylık scottish fold kedi aldım. Kullanmakta olduğu N&D Ocean Morina Balığı mamadan da verdi. Bu mama kedim için uygun mudur? İlk defa kedi besliyorum çok anlamıyorum neye göre seçim yapacağımı. Yardımlarınızı rica ediyorum :)

13 CEVAP

Catloveerr

N&d yavru kedi maması ile yetişkin mamasının içeriğinde pek bi fark yok hep söyleniyor zaten. 8 aylık yetişkin mamasını kullanabilir.

Catloveerr

Evet maması en iyilerden bi tanesi. Kedinize iyi geliyorsa devam edin.

Natkarat

Yetişkin mama ve yavru kedi mama içeriği aynı nd'nin. Burada değişen şey tanelerin büyüklüğü. Eğer yetişkine alıştıysa hiç değiştirmeyin. Diğer türlü taneler küçük geleceği için çiğnemeden yutacaktır. Hızlı yemeye bağlı yediği mamayı çıkardığını görmeniz muhtemeldir. :)

Alaracatlover

Evet

muratkos

buna alışmış yiyor şu an. yine de yavru maması alayım mı sizce?

Ben almanızı öneririm yavru mamasına gerek yoksa neden yavru maması diye birşey varki içinde yavru kedilere özel daha iyi gelişmeleri için daha çok et vb var

Catloveerr

Birkaç ayda bir değiştirebilirsiniz mesela şimdiki balıklıysa bi dahakine kuzu etli alırsınız. Hem tadından sıkılmaz hem de farklı besinlerden faydalanır.

ND nin narlı tavuklu yavru mamasını almanızı öneririm şuanki kullandığınız mama yetişkin kedi maması ND nin

@muratkos kediciğe bağlı ilerde tüy dökülmesi, alerjisi veya tatdan sıkılırsa başka çeşidine geçersiniz

Sselin1

N&d nin cesitlerini dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz sürekli balikli veya tavuklu mama ile beslemek iyi degil.

TATA4242

Tavsiyem nede kuzu etli ve tavuklu mamayı dönüşümlü kullanın veya Pumpkin serisi mamaları.İçlerinde balık olduğu için ekstra balıklı mama almadan bu işi halledebilirsiniz.

muratkos

herkese çok teşekkür ederim cevaplar için

muratkos

Tesekkur ederim herkese cevaplar icin. Peki n&d nin diger cesitlerini denemeli miyim? Yoksa hep aynisindan mi almaliyim?