Gece Uyutmayan Kızgınlıktaki Kedi

poughkeepsie

2 gecedir toplam 5 saat falan uyumuşumdur. Kızgınlığı geçince direkt kısırlaştıracağım ama yok mu susturmanın bir yolu ağlicam artık :((

10 CEVAP

TATA4242

Zehra ahh ahh eskiden onuda denedim,dediğin Akupunktur noktası baskı uygulayınca,az biraz sakinliyor sonra devam :D
kot bayoun tablet işe yarıyor.
Onun harici tüm vucudu papatya çayı ile temizlemek işe yarıyor.Kokusu sakinleştiriyor.
Suyuna lavanta(az miktarda)kekik ve papatya karıştırmak işe yarıyor(hepsinden 1 yemek kaşığı,1 bardak su bardağına)
Ense köküne lavanta yağı uygulamak sakinleştiriyor.
Uyuduğu yerlere lavanta otu serpmek sakinleştiriyor
Evde lavanta çayı demleyip buharı tamamen kesilmesini bekleyince kadar durması sakinleştiriyor(500 ml suya 1-2 avuç dolu dolu atabilirsiniz)en çok durduğu odada kullanın.
Aklıma gelenler bunlar,başka vardır şuan hatırlamıyorum ama işe yarıyorlar.

TATA4242

Mamayı gece vermek
Geceleri oyun oynatarak yormak
Bunlarda bazı yöntemler

LadyAndCat

“Uykusuz her gece yorgun ölesiye...”
Bu şarkıyı mırıldanabilirsiniz.
Hormon iğnesi sadece bir kez yapılıyor hemen kısırlaştırmanız gerekiyor artı kedide kanser oluşumuna sebep oluyor...
Birkaç gün uykusuz kalacaksınız açıkçası...Lavanta ve papatya aromalar suyuna damlatılabilinir...
Geçer geçmez kısırlaştırın derim ben çünkü yine kızgınlığa girecek ne uyuyacak ne de uyutacak.

poughkeepsie

@pinarcaya evet kedim dişi
teşekkür ederim bütün cevaplar için :)

poughkeepsie

Hormon iğnesi vs yaptırmak istemiyorum başka öneriniz varsa açığım

ZehraBulutt

Bunun için bir yöntem var kedinin kalçasının yan tarafından bastırıyorsunuz bir süre rahatlıyor ama çok sürmüyormuş etkisi youtube'da videosu vardı.

@zehrabulutt bence onu yapmaktansa ses çekilir yaparken bazı kediler sıvı fışkırtabiliyor :)

pinarcaya

Kediniz erkek mi?

ZehraBulutt

Benim dedigim yöntem dişi kediler için.

Evet kız kedilerde diyorum bende