Tirmaladiği Yer Morardi

Esraesngl

Annem kediye oyun oynatirken bir adet derin bir tırnak yedi. Cok umursamamistik ama şimdi o bölüm mosmor ve morluk hergun yayılıyor. 6 aylik olduğu icin kuduz aşısı olmadi daha

12 CEVAP

LadyAndCat

Esra Hanım;
Beni yanlış anlamayın ama bu küçük bir tırmık izi. Zamanla izi bile kalmaz.Ayrıca mor değil korkmayın.
Kediniz dışarı çıkıyor mu??
Evden hiç çıkmadıysa son 4 ayda endişe etmenize gerek yok.
Ayrıca oynarken tırnağı gelmiş yanlışlıkla. Tırnaktan geçmez ısırılıp saldırılmak gerekir KUDUZ İÇİN.
Kuduz olsaydı kediniz 10 gün içinde ölürdü.
LÜTFEN kedinizin aşılarını da yaptırın.

Natkarat

Normalde bu tür konulara yazmayı doğru bulmuyorum ama anne faktörü olunca es geçemedim. Lenfleri bir kontrol edebilir misin? Özellikle boyun ve koltuk altını. Herhangi bir şişme var mı? Google'a yazıp görsellerden nereyi incelemen gerektiğini bulabilirsin. Eğer şişme varsa tahmini leblebi ya da fındık büyüklüğünde olabilir. Buna bastırdığınızda ağrı hissediyor mu?

Natkarat

@LadyAndCat kuduz için haklısınız ama tek bulaşan kuduz değil maalesef. Özellikle bağışıklığı güçlü olmayan kişiler için diğer enfeksiyon etmenlerini her zaman göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Esraesngl

Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz icin. Konu anne olunca vicdanda yaptım sanirim biraz..

LadyAndCat

Kediniz hiç dışarı çıkmıyorsa ve sizin dışınızda kimseyle bir teması yoksa korkulacak bir şey yok.
Gördüğüm kadarıyla Annenizin elinizdeki damarların maviliği size morluk gibi gelmiş:)
Olur böyle kazalar. Benim de bir yerlerim bazen çiziliyor umrumda da DEĞİL:))

Kubyusbaskent

Benim ellerimin üzerini görseniz yüreğinize iner :) hassasiyetinizi okadar iyi anlıyorum ki... Benim yaralarım geç kapanır hatta kenarları şişer kızarır. Bu konuyla alakalı şuan bı sorun yaşamıyorum yalnız daha önceden bunu önlemek için elleri batikon ile temizleyip evinizde varsa kantoron veyahut zeytinyağı kullaninin :) birde bölge el ve çevresi olduğundan surekli su teması en ufak bi çiziğin geç iyileşmesine sebep olabilir. Ladyandcad bu konuda açıklama yapmış kesinlikle katılıyorum... Anneler söz konusu olunca daha hassasiz sizde haklısınız:) pisicige ve annenize geçmiş olsun...

Natkarat

Kuduz aşısı yaptırmasına gerek yoktu aslında. Tetanoz yapılsa yeterliydi. Lakin prosedür gereği riske atamıyorlar. :D Sanıyorum yara bölgesinde şişlik ve ısı artışı da yoktur. Şu anlık korkmanızı gerektirecek bir durum yok. O morarma damar zedelendiği için ona bağlı gelişmiştir. Sıkıntı edilecek bir durum yok kısaca. :) Özellikle ateş, ishal ve belirttiğim lenf nodlarında şişlik görürseniz enfeksiyon bölümüne gitmenizde fayda var.

@ladyandcat 'a katılıyorum çok panik yapmışsınız kedim bir seferinde oyun oynarken oyuncağını ısırırken yanlışlıkka parmağımı ısırdı dişi diğer taraftan çıkmıştı

lwb

İnsanın deri yapısına bağlı olarak alınan darbelerde yaralanmalarda vs vücut farklı tepkiler verebiliyor, hiçbirşey olmaz merak etmeyin

Aysenmstura

Benim de kedi alerjim olduğu için tırmaladığı yerler çok kabarır kıpkırmızı olur bünyeyle alakalı biraz

Esraesngl

Yani kuduz asisina basladik annem icin. Ama sebebi nedir , yaşayan var mi bu durumu

Esraesngl

Natkarat, baktım simdi dediğin sisliklerden bulamadımm sanirim sisme yok. Doktor bugün 4 doz kuduz aşısınin ilkini yapmış ama dediğin noktalari yada yaranın üstünü incelememis çok fazla