Kedi Kilo

Aysenmstura

Kedimin bu aralar iştahı azaldı yaş mama severek yiyiyor ama kuru mama fazla yemiyor. Sizce kilosu normal mi?

13 CEVAP

Catloveerr

Başka soruda açık mama aldığınızı belirtmişsiniz. Aldığınız mama bayatsa ya da proplan, rc diyerek farklı mama verdilerse kediniz yemeyebilir. Kapalı paketlerin bile sktsi ile oynuyorlar açık mamaya güvenmiyorum. Bi kere aldım paketi sizin açtım falan dediler ama kedim yemedi ve taneler de farklıydı. Kullandığınız mamayı kapalı paket almış mıydınız hiç? Taneleri, kokusu nasıl biliyor musunuz?

velespityesil

Kuru mamayı iştahla yiyen kediye pek rastlamadım sokak kedilerinden başka. Onlarınki de nasıl bir açlıksa artık ondan ötürüdür.

TATA4242

Kilosu gayet normal,tam ideal kiloda yağlanma veya sarkma gözükmüyor.

Aysenmstura

Daha önce farklı yerden açık mama alıyordum ordaki mamayla birebir aynı bir farkı yok. Ama bir keresinde yavru maması olmadığı için bir hafta yetişkin kullandık. Sonra tekrar yavruya döndük. Belki ondan kaynaklanabiliceğini düşünüyorum.

Hzlcelebi

Çok yaş mama yiyorsa kuru mamayı sevmemeye başlar demişti veteriner haftada iki kez yaş mama öneriyor daha az vermeye çalışın aç kaldığımda illa ki kuru mama yiyecektir

velespityesil

Kaç aylık ve şu anda kaç kilo?

Aysenmstura

9 aylık olucak 6 gün sonra kilosunu bilmiyorum

velespityesil

Benim kedimle neredeyse aynı gün doğmuş sanırım. 2 Haziran 2019 doğumlu benim kedim. Her aşıya gittimde tarttırırım kedimi (Şu anda 3 kilo). Fotoğrafa göre değerlendirirsek zayıf durmuyor kediniz.

Aysenmstura

Evet benimki de 30 Mayıs doğumlu. İştahı azalınca bi tedirgin oldum. Teşekkür ederim

Aysenmstura

Evet haklısınız kedim mama seçen bi kedi değil ama bu aralar pek kuru mamaya ilgisi yok

Catloveerr

Olabilir güveniyorsanız bi şey diyemem

Catloveerr

Yaş mama önemli ve yemeli :). Verebiliyorsanız her gün 50 gram yaş mama vermeniz çok iyi olur ileride böbrek ve idrar yollarıyla ilgili hastalıklara yakalanmazsınız. İçeriği temiz yaş mamalar olmalı.

Aysenmstura

Bu aralar biraz fazla et haşlayıp verdim dediğiniz gibi belki ondan da olabilir..