Yeni Doğuran Kedimin Hızlı Nefes Alıp Vermesi

berfinbenli

2 gün önce kedim doğum yaptı veterinere götürdüğümüzde 1 tanesinin yaşadığını söylediler diğerinden emin değillerdi varla yok arasında dediler şuan 1 tane kedimiz oldu diğerini doğurmadı ve karnı hafif şiş sürekli hızlı nefes alıp veriyor. Korkuyoruz karnında 1 tane daha kedi varsa ve ölüyse diye bunun belirtileri var mı

11 CEVAP

lwb

2 gündür kedi içinde mi?
Acilen şu an bile açık klinik bulup gitmelisiniz.

LadyAndCat

Ayrıca böyle bir şüpheniz varsa neden iki gün beklediniz???
İçinde gerçekten bebek varsa ölmüştür ve Anne kedinizin zehirlenip ölmesine sebep olur içindeki çürüyen bebek.
Umarım kötü bir sonuçla karşılaşmazsınız.
LÜTFEN KEDİNİZİ KISIRLAŞTIRIN

LadyAndCat

Berfin Hanım
Sanmıyorum size öyle geliyor olma olasılığı çok fazla? İçinde bebek kalma olasılığı zayıf bir ihtimal...
Tek yolu veterinere götürmek.
Veteriner ultrason veya röntgenle bakacaktır. Kesin sonucu bu şekilde size söyler. Kedinizin yemek yiyip su içtiğinden emin olun. Yorulması, hızlı nefes alıp vermesi de normal sonuçta doğum yapmış bir canlı var karşınızda ve doğum her canlı için zor bir olaydır. Kolay doğum yapan hiçbir canlı olduğunu sanmıyorum.

lwb

Saat farkı olabilir bir kaç saat gibi ama 2 gün içinde durması ne demek.
İçerideki canlı olsa bile ölmüştür, kedinizin de hayatı tehlikede.

berfinbenli

Kedimin röntgenini çektiler zaten sorun burada değil ve veterinerlerde anlayamadı sadece 1 tanesi kesin var ama diğeri muamma belki olmayabilir dediler şuan kedimin sağlığı yerinde kendini yalaması bebekle ilgisi yerinde hasta olan bir kedi bunu yapmazdı sadece sıcaklıyor olabilir mi onu bilmiyorum hızlı hızlı nefes alıp yerde yatıyor sonra yatağına geçiyor

berfinbenli

Ayrıca yemeklerini sürekli eksiksiz veriyorum vitaminlerini alsın diye su içmesinde ve yemek yemesinde bir problem yok aksine çok iştahlı

berfinbenli

2 gün beklememin sebebi veterinerimiz bize 48 saat içerisinde hareketlerini gözleme dedi değişik bir hareketinde tekrar getirirsiniz dedi ben de bu hızlı nefes alıp vermesi normal mi anormal mi bilmiyorum

TATA4242

Eğer gebelik haftası büyükse,yavru içeride öldüyse,alınması gerekir,alınmaz ise zehirlenme olayı baş gösterir.

TATA4242

Konuyla alakalı olarak,tam sizin vet.hekim gibi söyleyen ve kedilerini kaybeden bir insan
https://www.google.com/amp/s/www.hurriyet.com.tr/amp/kelebek/gunlerdir-agliyor-7610826
Başka vet.hekime acilen götürün.
Bebek içeride kendi hastalığı ile anneye bağlı bir hastalık ile veya plasentanın enfeksiyon kapması sonunda gelişen olaylar ile veya sebepsiz bir şekilde ölmüş olabilir,burada önemli olan nokta her ne olur ise olsun,yavru biran önce sezaryen ile alınmasıdır.Sezaryen doğumun normal olmadığı zaman başvurulan, karın ve rahmin kesilerek bebeğin alındığı cerrahi bir işlemdir.

TATA4242

Tecrübeli işininin ehli bir vet.hekim için zor birşey değildir.

Natkarat

Kesinlikle normal değil.