Kedi Kızgınlığını Nasıl Hafifletebilirim

Hzlcelebi

Merhaba 4 gün önce sokaktan sokapa atılmış bir kedi aldık yoğun enfeksiyonu vardı antibiyotik kullanıyoruz kedi kızgınlık döneminde sanıyorum sürekli bağırıyor hasta olduğu için kısırlaştırma şu an yapılamıyor önerilerinizi alabilir miyim teşekkürler

4 CEVAP

Oyun oynayıp onu yorabilirsiniz

SEYMADUMAN

Evde sakinleştirmeniz çok zor ama veterinerde yatıştırmak adına ilaç verildiğini duymuştum kesinliğinden emin olmamakla beraber bilgi alabilirsiniz

Natkarat

  • Eğer maddi imkanınız varsa bitkisel olarak kot bayoun kullanın. 120-150 lira bandında olması gerekiyor.

  • Sık sık oynayarak onu yorup ardından mamasını verin. Bunu 3 öğün yapsanız günü kapatmış oluyorsunuz zaten. Fakat gerçekçi olmak gerekirse pek mümkün olmuyor. Çünkü onların enerjisi tükenmediği için bizlere çok zahmetli geliyor. En azından 2 kez yaparsanız büyük kolaylık sağlar.
    -Gimcat'in anti stress macunu çok etkili olmasa da rahatlatıp uyumasını kolaylaştırıyor. Bu açıdan gün ortasında ya da yatmadan önce verirseniz faydasını görürsünüz.
    -Kızgınlığa giren dişi kedi nasıl sakinleştirilir Bu videoyu izleyip aynen uygulayabilirsiniz. Hepsinde işe yaramıyor ama işe yarayan çok kedi gördüm. Geçici de olsa o stresini azaltıyor. Son hamleden sonra doğaları gereği erkek kedileri uzaklaştırmaya çalışırlar. Genel anlamda zarar verene denk gelmedim ama dikkatli olmakta fayda var.

ardazeybel16

Veterinerler hormon falan uyguluyor ama hiç sağlıklı değil