Kedim Evin İçine Alenen Tuvaletini Yapmaya Başladı.

sehun

yaklaşık 1.5 hafta önce bugün tam 2 aylık olan bir kedi sahiplendim. dünden önceki güne kadar her şey normaldi, kedim düzene alışmıştı kumuna dahil. bugün salı, cumartesi günü eve misafir gelecekti, biz de bundan önce odamın şeklini değiştirdik daha geniş olması açısından. yemek kaplarını başka bir odaya koyduk yataklarını sevdiği için daha yüksek bir yere koyduk. lakin pazar sabahı kakasını kumunun olduğu tuvaletin arkasına yaptığını gördüm. onu oradan temizledim, akşam da çişini aynı yere yapmıştı. yine temizledim, pazartesi günü normal kumuna yapıyordu ancak sabah 5 gibi yatağımda dolanırken onu alıp kendi yatağına koymak için doğrulduğumda kakasını yatağıma yaptığını gördüm. neyse ki üzerinde kalın bir örtü vardı temizleyip kaldırdım, sonra poşet almaya tuvalete gittiğimde yine kapının arkasındaki yere çiş yapmıştı. inanın çok asabım bozuk, şu an saat 06:38 sinirden ağlamış halde yazıyorum bunları. hiçbir şeyini eksik etmedim, bazen okula gitmedim peşimden ayrılmıyor diye. ilacını verdim, veterinere götürdüm zaten evdeki herkes onu çok seviyor ilgi eksikliği de yok. tek derdimiz gece yatağımda zıplayıp tırmalaması yüzünden bunu yaptığında hemen başucumda olan yatağına onu koymamdı. ancak bunu önceden yaptığımda böyle bir şey asla yapmamıştı. şimdi ise odamın kapısını kapattım tekrar yatağa yapmasın diye, lütfen yardım edin bana.

6 CEVAP

Tuvaletini yaptığı yerleri sirkeyle silin ki kokusunu alıp tekrar oraya yapmasın. Kumunun temiz olmasına ekstra özen gösterin. Kum kabını mümkünse bir süre açık kullanın ve büyük boy kum kabı alın. Kum kabını eski yerine yerleştirin ve patilerini kuma sürtün, kumu koklasın. Hala geçmezse bir sorunu var mı diye vete götürün.

Sselin1

Duzen degisikligi oldugu icin rahatsiz olmus büyük ihtimal. Kediler degisikligi pek sevmez Kedizeytinvepeynirin dedilerini uygulayin zamanla düzelecegini dusunyorum.

LadyAndCat

Sehun
Evdeki düzeni ve onun kaka düzenini değiştirdiniz. Zaten eve geleli çok olmuyor hâlâ aslında eve ve size yeni. Daha küçük kediniz kolayca öğrenir. En kolay şey tuvalet eğitimi çünkü içgüdüsel olarak kuma giderler. Kediler en ufak şeylerinin değişmesinden bile rahatsız olurlar. Bir misafir , bir değişiklik... En ufak şeye tepki verirler. Hassastırlar oldukça...
Ağlamayın lütfen :(
Aileniz de size yardım etmeliler.
Mümkünse tuvaletini eski yerine koyun. Patilerini kumuna sürtün kazar gibi yapın patilerini parmaklarınızla tutup.
Yataklarının yerlerini de değiştirmişsiniz ve o nolduğunu bilmiyor :s

Zuzzu34

Biraz daha sabredin söylenen gibi burada olan önemli husus tuvaletini yaptığı yeri iyi bir şekilde temizlemel ve ara ara onu kumunun üstüne koyup patilerini tutun ve kumunu kazın bunu yapmasının sebebi tuvalet eğitimini doğru alamaması değil evde onun rutinini bozduğunuz için size karşı yapılan bir protesto merak etmeyin bu durum denilenleri uyguladığınızda çok uzun sürmeyecek

Bunu neden yapıyor bilmiyorum ama tuvalet eğitimi biraz zor oluyor ben kedimin yavrusuna bakıyorum ilk başlarda tuvalet sıkıntı oluyordu küçük yaşlarda yani yapmanız gereken sabretmek, çişini yaptığı yeri sirke ile silmek ve sildiğiniz peçeteyi kumun içine atmanız gerek ayrıca kum kabının yerini değiştirmemeye çalışın be yazık ki hayvan bakmanın büyük sorunu tuvalet eğitimi

sehun

lütfen birisi yardım edebilir mi...