Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Mama seçimi ve tavsiye

semihcanakci
semihcanakci

1760


Merhabalar, 10 aylık king charles cinsi kızım Hera son zamanlarda mama konusunda oldukça seçici davranıyor. Evde Acana ve hills'in mamaları var ve bunları zar zor herhalde açlığın son reddesine gelince yiyor. Fakat tester olarak eline gelen spectrum, bonacibo, kucho, golosi, dr.sacchi, bozita gibi fiyat olarak ucuz ve içerik olarak biraz daha düşük mamaları bayılarak yiyor. Tabiri caizse bunu bi çok kişinin sokak tatlıcı ve pilavlarının yemeklerini yemek gibi buluyorum. Zararlı değil fakat evde yapılan kadar staril ve sağlıklıda değil diye düşünüyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Ya da severek yediği mamaları satın alıp vermeli miyim?


12 Cevap

Badems
Badems

12123


O mamaları vermeyin mümkünse. Hangi hayvana verilse bayıla bayıla yer zaten şüpheniz olmasın. Ben en son noktada sokaktakilere vermek durumunda kalıyorum onlara bile tercih etmesem de. Yanlış hatırlamıyorsam Royal Canin markasının o cins için maması vardı, denediniz mi hiç ?


I3ritishShortHair
I3ritishShortHair

1764


Pro plan çok güzel bir mama deneyin


I3ritishShortHair
I3ritishShortHair

1764


Pro plan çok güzel bir mama deneyin


semihcanakci
semihcanakci

1760


değer olarak çok güzel evet fakat siz deniyorsanız genelde hangi aromayı veriyorsunuz? canini deneme fırsatım olmadı ne yazık ki.


Badems
Badems

12123


Benim köpeğim yok, kedi besliyorum ama bilgi sahibiyim sadece. Bence açık mama alın öncelikle denemesi için az bir miktarda, paranıza yazık olmasın. Deneme yanılma yöntemiyle neler sevdiğini sevmediğini de anlarsınız.


batuhantopcu
batuhantopcu

103281


içerik açısından çok kıymetli olan orijeni tavsiye ederim. az yemesi beğenmediği için değil ihtiyacı olan proteini az miktarlarla karşıladığı içindir. ucuz mamalar cips gibi düşünün. lezzetli ama içi boş. hatta zararlı.


rnt
rnt

5741


Hill's ve Royal Canin ben de kullandım. (Hem kedi- hem köpek) Ama özellikle Hill's kuru mama bakımında yenilebilirliği çok düştü. Öncelikle tahılsız mama tercih etmenizi tavsiye ederim. Fitmin markasına bir bakın. Hem tahılsız hem de Türkiye'de satışa yeni başlandı. Et granülleri çok kaliteli. Çoğu mamada domuz yağı var bu yağ karaciğeri yorarken bu marka domuz yağını değil ciğerini kullanıyor. Ayrıca alacağınız diğer markaların büyük firmaların yan kuruluşu olmamasına dikkat edin bence. Nestle- Pro Plan gibi...


izzy
izzy

11296


Şuan dejavu oldum aynı evre aynı Sorunu bizde Yaşadık Cavalier Irklar Biraz Seçici mama konudunda aynı sikayetleti Yaşadık o kadar pahalı mama alıyorum yemiyor ucuz mamayi ölmüş gibi yiyor diye yakindim durdum ayni tattan sıkıldığı icin yemiyor birde yazın belli süre istahsizlik yaşıyorlar bin takla atarak yediriyordum mamayi bende acana ve hillsi karıştırıp veriyorum acana ptotein seviyesi yüksek bir mama yakmaz sa cok kasiniyor bende karıştırıp veriyorum siz mamayı verin 30 dk bekleyin yemezse kaldırın hiçbir şey vermeyin bir dahaki öğünde aciktigi icin yiyecektir başka altarnatif yaş mama kuruyla karıştırıp verin mutlaka yiyecektir


Haysevcagla
Haysevcagla

672


Royal çok yaygın kullanılıyor ve iyi diye biliyorum


Zuzumm
Zuzumm

800


Benim de 10 aylık king charlesim var aksine ne bulsa yiyor. Bu zamana kadar ilk royal caninle başladım sonra proplan somonluya geçtim tüyleri biraz daha az dökülsün diye son olarak şuanda acana puppy serisinin balıklısını veriyorum hepsinide bayılarak yedi utanmasa beni yiyecek kerata. Tavsiyem acana nın pasifica serilerinden açık olarak satılanlarından bir miktar alıp denemeniz zevkle yiyecektir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
8102 Görüntüleme
12 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor