Kedim Mamasını Kazıyor

Ekineroglu

Kedim yemek yerken manasının etrafını kazıyor gibi yapıyor ama mamasını sorunsuz yiyor mamayı sevdiğini düşünüyorum neden böyle yapıyor olabilir

9 CEVAP

britishoglum

İçgüdüsel olarak mamalarını saklamak istiyorlar. Onun için eşeleme hareketi yapıyorlar

Zeke

Geçenlerde ben de sormuştum bunu çok garip bi durumdu :D
Arkadaşların aynen dedikleri gibi çok sevdikleri mamaları saklamak için yapıyorlar karınları doyunca :)

PandAiluroSena

benim kedilerim de yapıyordu aynısını, bi yerde okumuştum, içgüdüsel olarak mamayı saklamak için ve mamayı beğendiklerinde yapıyorlarmış

TATA4242

Evet bu şekilde,koruma ve saklama iç güdüsü.

pinarcaya

Annemin kedisi de yapiyor. Mama kabinin altinda havlu oluyor. Havluyu eseleye eseleye mamasini kapatiyor. Bohca yapiyor. Yiyecegi zaman ordan kafasini sokacagi bir yer aciyor. Kafasini sokup mama yiyor :D

Benim kedicik de yapiyor icgudusel olarak saklamaya calisiyor etrafini kaziyor bende ne zaman yeni mamayla doldursam kabi bi kosu parkeleri kazip geri gelir :DD

LadyAndCat

Benim oğlan yapıyor :))
Kız yapmıyor

Ekineroglu

Benim de oğlan yapmıyor kız yapıyor şaşırdım baya belki mamayı zorla yiyordur diye düşünüyordum ama... Çok teşekkür ederim hepinize cevaplarınız için

lwb

Kedim kokan her şeye yapıyor bunu, kokunun üstünü kapatma.